20:15, 06.04.2020

Карантин посилюється. Ситуація у Маріуполі

На вулицю - тільки в масках та з документами, людям старше за 60 - самоізоляція. Через поширення коронавірусу, уряд посилив правила карантину. Уже сьогодні вони набули чинності. Які ще заборони встановили та які штрафи загрожують за нехтування?

поділитись:
Карантин посилюється. Ситуація у Маріуполі - фото 1

Одягати маску, брати з собою документи, не збиратися більше двох та не відпускати дітей без супроводу. Відтепер аби вийти на вулицю треба дотримуватися нових правил. Відсьогодні такі зміни в карантинних обмеженнях впровадив Кабмін. Пересування у транспорті також обмежать. З 9 квітня пускатимуть в автобус - тільки тих, хто працює.

«Постановление приостанавливает действие льготного проезда основанием для проезда в коммунальном транспорте и маршрутном такси два документа, первый - документ удостоверяющий личность, вторым - справка, подписанная отделом кадров», - зазначив заступник міського голови Сергій Захаров.

Також не рекомендують взагалі виходити на вулицю людям старшим за 60 років. Виняток - пенсіонери, які працюють. Та аби у них не виникло проблем із правоохоронцями, окрім паспорта треба мати з собою довідку з місця роботи.

Однак самотні літні люди можуть ходити в аптеки та магазини. Щоправда пересуватися дозволено тільки в радіусі 2 кілометрів. Обмежили і прогулянки. Можна двічі на день вигулювати тварин, бажано біля дому. Парки, сквери, спортмайданчики та пляж - відвідувати заборонили. Проте Максим все одно приїхав на узбережжя. Каже, штрафи його не хвилюють.

«Чтобы ограничить мои свободы, которые мне гарантированы коституцией, есть исчерпывающий перечень правил президент вводит черезвычайное положение, главный санитарный врач на основании этого ЧП вводит карантин. И не вопрос», - каже житель Маріуполя.

Сергій також на пляжі - з дружиною. Запевняє, чекають на автобус, аби поїхати з Маріуполя. А так як всі заклади закрили - чекають тут.

«Мы просто сидим вдвоем, вдвоем разрешается вроде бы. Я не на кого не дышу, поэтому мы сели аккуратненько никому не мешаем, стараемся не нарушать», - каже мешканець міста.

На порушення нових норм поліцейські реагують поки тільки зауваженнями. Наголошують - кожен випадок ігнорування правил - розглядатимуть окремо. Складатимуть протокол - лише в крайньому разі.

«Протокол буде розглядати суд. Там передбачена відповідальність від 17 тис грн. Але знову ж таки зауважимо, що тільки суд буде вирішувати, чи була та винною чи притягнуть її до відповідальності», - зазначила речниця патрульної поліції Ольга Артюхова.

То ж чиновники та правоохоронці просять людей не виходити з дому без нагальної потреби, та зауважують - посилення карантину спрямоване лише на збереження здоров'я та життя громадян.