20:50, 27.04.2020

Карантин у світі. Як він проходить у інших країнах?

Поки в Україні поменшало захворілих на COVID-19, громадяни сподіваються, що з 11 травня вже почнуть скасовувати введені обмеження. Тим часом, у Китаї побоюються другого спалаху коронавірусу. А в Європі продовжують послаблювати карантинні заборони.

поділитись:
Карантин у світі. Як він проходить у інших країнах? - фото 1

 

У Гватемалі запровадили комендантську годину. З шостої вечора до четвертої ранку на вулицю - не можна. Маски носять усі. Ті, хто повернувся з-за кордону ізольовані на два тижні. Біля їхніх будинків цілодобово чергують поліцейські. В країні півтисячі хворих.

«Коли ми повертаємося з роботи, по шляху з заводу в наше поселення, ми проходимо дезінфекцію, миють машину повністю, всі колеса. Міряють кожен день температуру», - розповідає житель Ель-Естора Антон Пасенко.

А ось у Китаї карантин вже скасували.

«Багато ресторанчиків. Зараз вже повернулося все до життя і все працює, все відкрито».

Проте в Наньтуні маски носять і досі. Бояться продовження зараження. Місцеві два тижні сиділи вдома.

«На той момент, щоб вийти в супермаркет, це була ціла процедура. Потрібно, щоб у тебе була карта, де ти живеш, що у тебе все добре, що два тижні не виїжджав з міста. У Китаї на даний момент бояться другої хвилі. Багато, хто приїжджають з Уханя назад до сих пір заражені», - каже жителька Наньтуна Маргарита Чип.

Нових заражень стало менше і в Німеччині. Тому обмеження послабили. Вже відкриті маленькі магазини. Наступного тижня мають запрацювати школи, аби випускники склали іспити. Підприємці, які залишилися без роботи, отримали допомогу від уряду - 5 тисяч євро.

«Ця сума, насправді, вона велика як одноразова. Але якщо так все розподілити, і оренду, і всі витрати, не така велика виходить», - розповідає житель Берліна Алан Мейєр.

А в Іраку бізнесменам допомагають волонтери і релігійні центри. Привозять їжу та ліки. В країні тисяча вісімсот двадцять хворих. Понад місяць жителі були на карантині. Тільки вчора відкрили сполучення між регіонами та дозволили виходити на вулицю.

«Є люди, які, на жаль, взагалі в це НЕ вірять. І виходять, з того у нас почався спалах зараження. Саме через те, що люди перестали дотримуватися. У нас дуже багато без симптомів проходять або проходять в дуже легкій формі», - каже жителька Багдада Алькаутар Гураірай.

У світі приблизно три мільйони інфікованих коронавірусом. Понад 200 тисяч померли. Майже 900 тисяч - одужали. Епіцентром пандемії Covid-19 залишається США. Там хворіють близько одного мільйона людей.