19:43, 01.04.2020

Карантин за кордоном – які обмеження там діють?

Комендантська година, ізольовані міста та брак масок. За порушення - великі штрафи, а подекуди і лупцювання палицею. Карантин триває в усьому світі. Які обмеження встановили в Європі та на Сході і чи є від них результат?

поділитись:
Карантин за кордоном – які обмеження там діють? - фото 1

Таллінн. Надзвичайний стан влада Естонії запровадила 13 березня. Він триватиме до 1 травня. Закрито все, окрім аптек і продуктових супермаркетів. На вулиці діє правило "два+два". Тобто, якщо в родині п'ятеро, на вулицю виходять тільки двоє. І дистанція з іншими - у два метри. За непокору - штраф від 100 євро. А ось проїзд у транспорті - безкоштовний.

«Через те, що транспорт пущено в такому ж обсязі, як і був, немає стовпотворіння людей, навіть в годину пік автобуси, маршрутки, трамваї і тролейбуси порожні», - розповідає жителька Естонії Анна Шишман.

У світі заражених коронавірусом - понад вісімсот тисяч. З них більше 100 тисяч - італійці. Пані Марина мешкає у передмісті Турина. Розповідає, країна у тотальній ізоляції. На вулицю з дітьми та собаками можна виходити не більше, ніж на сто метрів від дому. Але місцеві правил - не завжди дотримуються.

«Італійці - народ не дисциплінований. Собака допомагає дуже всім. Тому що вигулюють її зараз все, і господарі, і сусіди. Працюють тільки ті, хто працює на харчову промисловість. Тобто той, хто її створює, і той, хто її перевозить. І аптеки», - розповідає жителька Італії Марина Маріані.

А це - Вріндаван, місто семи тисяч храмів в Індії. Тут карантин - тільки тиждень. Працюють винятково ринки та магазини. Школи закриті, дистанційного навчання немає. Виходити з дому можна тільки з 7 до 9 ранку. Порушників правоохоронці - лупцюють палицями. Маску дістати важко.

«У нас є тільки дві години, щоб вийти на вулицю. Великий асортимент продуктів, які нам не відомі, екзотична зелень і так далі, і фрукти. Ціни прийнятні. До нас ставляться трошки зневажливо, але це можна стерпіти і пережити, враховуючи, що ми не в своїй країні», - каже туристка в Індії Ольга Варшані.

Міський дитячий онколог Нуршан Хоббі два тижні пробув на самоізоляції. Адже нещодавно повернувся з Саудівської Аравії. Там - понад тисяча хворих на коронавірус. Запроваджена комендантська година. А за порушення - штрафуюють на майже 3000 доларів.

«Оголосили ще комендантську годину з 3 годин дня до 6 ранку. І великий штраф. Кілька днів не росте корона. Зупинилася. Значить, заходи, які зроблені, вони ефективні. Розумієте, що це свідомість людей має бути», - каже лікар Нуршан Хоббі.

Лікар додає, у Сирії, звідки він родом, усього 8 хворих. І все - через суцільну обсервацію тих, хто приїжджав до країни. А ось в Україні нові випадки зараження коронавірусом фіксують - щодня. Нині хворіють понад шістсот українців. Тому медики закликають - залишайтеся вдома. Та дотримуйтеся правил карантину та самоізоляції.