11:45, 03.04.2020

Я не вірус - українці беруть участь у флешмобі на підтримку домашніх тварин

У березні у двох собак із Китаю виявили COVID-19. Один - помер. За даними зоозахисників, власники котів і собак по всьому світу почали викидати на вулицю або присипляти своїх улюбленців. Та чи можуть пухнастики заразити людей вірусами?

поділитись:
Я не вірус - українці беруть участь у флешмобі на підтримку домашніх тварин - фото 1

4 собаки та 3 кішки. У родині Олексія під час карантину розваг побільшало. З улюбленцями грає донька Ждана. Найактивніша - вельш-коргі Джесі. Грається спільними іграшками, але впевнена - всі її.
У родині - обожнюють проводити час з улюбленцями. Олексій каже, пухнастики корисні і для дитини, і для дорослих.

«Собаки, кошки - это всегда положительные эмоции, когда приходишь с работы бывают какие-то негаразды, какие-то жизненные не очень хорошие ситуации, приходишь домой - и ты обо всем забываешь», – каже власник тварин.

У те, що тварини можуть заразити коронавірусом, - не вірить. Бо офіційних підтверджень - не бачив. А від інших хвороб - є щеплення. Головне - вчасно відвідувати ветеринарів.

Щороку прищеплюють і Діка. Анастасія прихистила собаку після того, як його покинули власники. Пес потрапив у ДТП і довго лікувався. Розлучитися з улюбленцем дівчина не зможе навіть через вірус.

«После прогулки разве что моем лапы, маску он не носит. Кота тоже заставить носить маску не могу. Это член семьи. Если у тебя ребенок болеет и он может гипотетически заразить кого-то из членов семьи, ты же не выбрасываешь его на улицу», - каже власниця тварин.

Але ветеринари кажуть - тварини можуть заразити людей іншими інфекціями. Серед яких - сказ і сальмонельоз. Тому радять після контакту ретельно мити руки.

«Нельзя брать животное в постель в любом случае, нужно после общения с животными мыть руки в любом случае. Я уже не говорю о том, что нельзя ни пить, ни есть с одного стола. Можно еще заразиться такими заболеваниями, как грибковые заболевания, различные дерматиты могут вызвать различные агенты», - розповіла лікар-ветеринар Ганна Твердохліб.

Американські спеціалісти також стверджують - домашні коти та собаки не можуть передавати коронавірус. Проте їхні аналізи можуть бути позитивними, якщо тварина підхватить вірус від своїх власників.