19:14, 28 вересня

Комунальні служби Маріуполя взялися за боржників

Не сплачуєте за комуналку - тоді вони йдуть до вас. Співробітники виконавчої служби, "Маріупольтепломережі" та "Міськводоканалу" провели рейд серед боржників, які по декілька місяців, а деякі - й роками - ігнорують квитанції.

поділитись:
Комунальні служби Маріуполя взялися за боржників - фото 1

Кальміуський район. Один з будинків на вулиці Прожекторній. Тут мешкають боржники, які встигли завинити "Маріупольтепломережі" та "Водоканалу" понад 40 тисяч гривень. Проте двері - так ніхто й не відчинив, тож співробітниця виконавчої служби залишає повістку з рішенням суду. У документі вказано: провадження - відкрито. Та попередження: якщо люди цю інформацію проігнорують, їм варто чекати на штрафні санкції.

«Тут уже на усмотрение абонента. Если он никак не реагирует, естественно, мы передаём в исполнительную. А исполнительная уже дальше, в зависимости от суммы, то ли накладывает арест на счета, то ли, смотря уже какая сумма... Больше 120 тысяч гривен - это уже идёт арест имущества и реализация имущества», - наголошує начальниця відділу роботи з дебіторською заборгованістю КП "Міськводоканал" Вікторія Васильєва.

Їдемо на вулицю Гастелло. Тут заборгованість мешканця - понад 50 тисяч гривень. Двері нам також - не відчиняють. Аналогічна ситуація й на вулиці Гонди. Але тут сума боргу ще більша - понад 75 тисяч.
Дві тисячі містян. І у кожного заборгованість за воду і тепло - більше 15 тисяч гривень.

Загалом "Міськводоканалу" недоплатили понад сто мільйонів гривень, а "Тепломережі" - 420. А це значно ускладнює роботу підприємств. Тож тепер, тільки-но люди не сплатили рахунки на суму від шести тисяч, установи подають заяву на видачу судового наказу. Однак вирішити проблему можна, якщо звернутися з проханням розбити борг на частини.

Фахівці зазначають, краще не зволікати та самостійно приходити до відповідних установ, аби розібратися з усім одразу. Адже потім, окрім того, що завинили, люди мають сплачувати судовий збір та штраф у розмірі 3% від суми боргу.