10:50, 30 вересня

Коронавірус стрімко «молодіє»

Серед дітей щодня сотні нових випадків захворювання. Лікарі вже виявили так звані групи ризику. Хто в найбільшій небезпеці?

поділитись:
Коронавірус стрімко «молодіє» - фото 1


Незабаром – чергове загострення пандемії – і до нього вже готуються у столичній лікарні. Кількість маленьких хворих на ковід може значно збільшитися вже за декілька тижнів.

Також восени стає агресивнішим вірус грипу. Лікарі заспокоюють, одночасно двох епідемій бути не може.
Але окремі випадки, коли хворіють і на ковід, і на грип – фіксують. Поєднання недуг – украй небезпечне.

Зазвичай, маленькі пацієнти долають ковід без ускладнень і значно легше, ніж дорослі та літні люди. Але у деяких випадках існує небезпека.

«Особливо обережними треба бути тим батькам, у яких діти мають орфанні захворювання, цукровий діабет, захворювання щитовидної залози, вади серця, ессенціальні гіпертонії», - каже лікар-педіатр Анна Горбань.

Найліпше від коронавірусу захищає маска та чисті руки, каже лікарка. Анна Горбань - провідна українська педіатриня. Своїм досвідом ділиться з аудиторією інтерактивного проєкту Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря».

Онлайн можна побачити повну версію ефіру. А це майже година вкрай важливої інформації. Загалом до проєкту Фонду Ріната Ахметова долучилися десятки провідних медиків країни.