11:10, 14.11.2020

Ковід – компенсація – чи реально отримати гроші, витрачені на лікування?

Тим хворим, які перенесли коронавірусну інфекцію вдома, за ліки мають повернути кошти. Саме така інформація нещодавно почала з'являтися в різних інтернет-виданнях. Ми перевірили, чи працює механізм компенсації?

поділитись:
Ковід – компенсація – чи реально отримати гроші, витрачені на лікування? - фото 1

Результат ПЛР-тесту, чеки за пігулки та заява. Інтернетом шириться новина, якщо людина хворіла на коронавірус вдома, то вона може отримати компенсацію. Про це чув і пан Антон. Тож, поки лікувався, збирав чеки.

"З великою температурою, більше 38, доктор спочатку прописав антибіотик, я його пропив три дні, поліпшень ніяких не було, після 3 крапельниці температура знизилася до 37 з половиною. Ліків було багато, в основному це було все внутрішньовенно. З таблеток це в основному вітаміни, вітамін Д, цинк, вітамін С", - розповідає чоловік.


За місяць вартість лікування виросла до 4 тисяч гривень.

"На чеках є сума, будь ласка, можна подивитися. Вирішив дізнатися, чи можна все це компенсувати".

Антон додає, прочитав, аби отримати компенсацію, треба звернутися до районного управління соцзахисту населення. Але, як з'ясувалося, в УСЗН щодо цього питання - жодної інформації.

"З минулого тижня, як тільки пройшла інформація у ЗМІ, люди почали телефонувати на телефон гарячої лінії, які знаходяться в територіальних відділах по роботі з громадянами з цим запитанням Міністрерством соцполітики не приймались законодавчі акти, тому підстав для прийняття документів у нас немає. Хто дзвонить, ми рекомендуємо звертатись за роз'ясненнями на гарячу лінію до Міністерства охорони здоров'я", - розповідає начальниця відділу департаменту соціального захисту населення Віта Іваннікова.

Запитують про компенсацію і в працівників маріупольського контакт-центру 15-55. За добу тут приймають до п'яти таких дзвінків.

"Дзвінки такі надходять, але Маріупольська міська рада не надає компенсації за лікування у зв'язку з ковідом. В нас є лише послуга, як надання матеріальної допомоги у зв'язку з лікуванням, яку можна отримати в районних адміністраціях. Саме цю інформацію ми і надаємо мешканцям", - каже начальниця відділу контактно-комунікаційного центру Ганна Букало.

У пошуках відповіді ми звернулися до контакт-центру з коронавірусу Міністерства охорони здоров'я України. З'ясовуємо, чи дійсно ця програма працює та куди подавати документи.

"Питання компенсації поки ще відкрито. Це узгоджується Міністерством охорони здоров'я та Міністерством соціальної політики. Питання ще не вирішене. І нічого конкретного про це питання ще немає", - зазначив оператор.

Тож нині частково безкоштовне лікування тільки в умовах стаціонару. А щодо можливих компенсацій тим, хто хворів вдома, спеціалісти радять збирати чеки та документи і очікувати на офіційне рішення профільних Міністерств.