19:15, 17.01.2020

Куди поділася субсидія?

Без грошей! Субсидії й досі нема! - повідомляють маріупольці. Люди хвилюються, адже треба платити за комірне. Коли монетизована допомога потрапить на рахунки? Та із чим пов'язана затримка?

поділитись:
Куди поділася субсидія? - фото 1

Пан Іван отримує монетизовану субсидію від початку дії реформи. Каже, система для нього зручна. Та у грудні на картку надійшла лише половина суми. Тож прийшов розібратись до ЦНАПу.

«Пришёл, вместе с пенсией получил и заплатил, рассчитался с коммуналкой, и всё. И свободно ждёшь следующий месяц. Вот это первый месяц в январе сбой. Почему задержали - не знаю. А почему половина - тоже не знаю» - каже житель Маріуполя Іван Кирщин.

А от пані Світлані грудневу субсидію не нарахували зовсім. Цих грошей не вистачає, аби сплатити за все комірне, розповідає жінка. Проте це дуже значна допомога.

«Уже боишься, чтоб долгов не было. А вот нервничала, пока придёт пенсия, чтоб я оплатить могла, чтоб мне там что-то опять не нахимичили».

Виплати затримують, бо з державної скарбниці вчасно не надійшли кошти, - розповів директор профільного департаменту. Однак частині отримувачів гроші вже перерахували.

«Та субсидия, которая монетизирована в денежной форме, то есть мы вот завершаем выплату, она в январе прошла. Та субсидия, которая монетизирована в безденежной форме на счета в "Ощадбанке" мы по состоянию на пятницу 17 января ещё финансирование, на сколько мы знаем, не началось» - розповів директор департаменту соціального захисту населення Андрій Ремпель.

В установі додають: грудневу субсидію затримують чи не щороку. Проте раніше кошти йшли одразу на рахунки комунальних підприємств, тож проблема не була такою помітною.