19:30, 16 лютого

Лікування дитини у стоматолога. Що потрібно знати батькам?

Днями Україну сколихнула новина. У Рівному місцева дантистка під час лікування погрожувала дітям та кривдила їх. Батьки дізнались про це лише згодом, адже до кабінету їх не пускали. Як правильно знайти підхід до дитини та на що слід звертати увагу при виборі спеціаліста?

поділитись:
Лікування дитини у стоматолога. Що потрібно знати батькам? - фото 1

Жахливі кадри з рівненської зубної клініки облетіли всю Україну. На них лікарка під час прийому кілька разів кидає дитину об крісло. Матері ж заходити до кабінету заборонили.

Натомість у Маріупольській міській стоматології присутність батьків під час лікування обов'язкова і для немовлят, і для підлітків, розповідає завідувачка відділення Ольга Малькова. Винятки роблять лише якщо дитина вже доросла та соромиться зайвих очей.

Психологи кажуть, батьки повинні готувати дитину до візиту в лікарню заздалегідь. Аби з'явилась довіра до медиків. А от юристи радять перед прийомом перевірити кваліфікацію лікаря.
Правозахисники додають: довести вину фахівця в разі помилки або жорстокого поводження на сьогодні також можливо лише за умови особистої присутності батьків на прийомі.