13:35, 26 січня

Майже 200 звернень за тиждень. Українці скаржаться на недотримання мовного закону

За тиждень дії статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь отримав 195 скарг і звернень. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

поділитись:
Майже 200 звернень за тиждень. Українці скаржаться на недотримання мовного закону - фото 1

16 січня набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За тиждень до Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 195 скарг і звернень громадян, найбільша кількість яких - з Києва та Київської області (74), найменша – з півдня та сходу України. Львів’яни надіслали 17 звернень, одесити та харків’яни - по 12.

Більшість із них стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-видань та сайтів інтернет-магазинів (117), про порушення своїх прав у сфері обслуговування заявили 34 громадянина, щодо розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою – 25, порушення мовного законодавства в галузі освіти - 4, використання посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування недержавної мови під час виконання своїх обов’язків – 3, йдеться на Facebook-сторінці Уповноваженого.

Зверталися українці і на телефону лінію Секретаріату. Громадяни, серед іншого, просять роз'яснити, чи зобов’язані представники сфери обслуговування надавати інформацію про товари та послуги недержавною мовою на прохання споживача. Відповідно до Закону, на прохання клієнта, його можуть обслуговувати недержавною мовою, якщо так вирішили обидві сторони. Таким чином, ніхто не може зобов’язати фармацевта чи продавчиню обслуговувати клієнтів недержавною.

У пресслужбі уповноваженого вважають: отримали небагато звернень та скарг. І це, говорять в установі, результат ефективної кількамісячної інформаційної кампанії, а також масштабної роз’яснювальної роботи.