18:58, 25.02.2020

Маріуполь - "Велика культурна столиця України 2020"

Маріуполь очолив рейтинг відбору серед усіх міст-претендентів на це звання. У разі остаточної перемоги в конкурсі місто отримає не тільки почесне звання, а й 23 мільйони гривень на втілення нових культурних проєктів.

поділитись:
Маріуполь - "Велика культурна столиця України 2020" - фото 1

За результатами різних оцінок, категорій і проєктів Маріуполь набрав 448 бали з 500 можливих. Випередивши Дніпро, Вінницю, Полтаву і Львів. Наступний етап - узгодження Дирекцією рішень експертних рад шляхом проведення переговорних процедур.

«Маріуполь заявляє про себе, як місто з розвинутими культурною і туристичною інфраструктурою, відкрите до діалогу, привітне до гостей з усіх куточків країни. Перемога в конкурсі важлива для іміджу міста, допоможе інтегрувати Маріуполь в єдиний український культурний простір, створити стійкий конкурентоспроможний культурний продукт, доступний для всіх і привабливий для довгострокового розвитку культурного туризму", - зазначила директор ККП «м.ЕХАБ» Марія Сльота.


Маріуполь представив на конкурс плани по проведенню 12 масштабних заходів. Це - різні фестивалі - музичні, театральний, книжковий фестиваль, «Ніч музеїв», хореографічний проект «4 стихії», фестиваль поколінь Generation House і довготривалі культурні проєкти з освітньою програмою, в результаті яких створюється інноваційний культурний продукт.