09:15, 05.06.2020

Маріупольчанка виховала 30 дітей

Історія дитячого будинку сімейного типу з Маріуполя.

поділитись:
Маріупольчанка виховала 30 дітей - фото 1

Лариса Запорожченко - одна з перших у Маріуполі започаткувала дитячий будинок сімейного типу. За своє життя жінка виховала 30 дітей. І на досягнутому зупинятися не збирається. Попри труднощі через збройний конфлікт на Донбасі та карантин, жінка продовжує брати нових вихованців. Як ніколи, сім'я потребує допомоги.

Маріупольчанка виховала 30 дітей - фото 19085

 

Вони жартують та спілкуються, ніби знають один одного від народження. Та насправді живуть під одним дахом лише кілька тижнів.

«У перший же день з усіма почали добре спілкуватися, відчуваю себе як вдома, комфортно тут», - розповідає вихованець дитячого будинку сімейного типу Богдан Єрмохін.

Усі діти - вихованці дитячого будинку сімейного типу. Богдан - новенький, а вже як рідний.

«Будь-яка нова дитина, яка приходить - це якась складність, поки дитина звикне до нас, поки ми до дитини звикнемо, і йому важко соціалізуватися. Богдан якось прийшов, ви знаєте, навіть діти говорять, ніби він у нас жив і нікуди не йшов», - розповідає мама-вихователька дитячого будинку сімейного типу Лариса Запорожченко.

Його появі у родині посприяв карантин.

«Закривали санаторій у зв'язку з карантином, і дітей розвозили по домівках. Богдану нікуди було їхати, він сирота у нього немає батьків, і запропонували нам його, ми з ним познайомилися, знайшли спільну мову», - каже Лариса Запорожченко.

Хлопця у новій сім’ї уже багато чого навчили. Пришвидшив процес - карантин.

«Напевно, більше кухнею стали займатися, у нас хлопці почали в інтернеті знаходити рецепти, готувати», - каже мама-вихователька.

Нагальною проблемою для Лариси Запорожченко стало не тільки чим зайняти дітей під час карантину, а й як прогодувати.

«Були настільки вражені, навіщо це все було скуповувати, як у воєнний час, все розібрали і більше ніколи не привезуть», - каже жінка.

У сім’ї завжди радіють будь-якій допомозі. Фонд Ріната Ахметова багато років підтримує дитячі будинки сімейного типу, серед них - і родина Запорожченків. Сьогодні їм додому привезли продуктові набори.

«Продукти - це як повітря і вода, вони повинні бути завжди! Подяка, тому що на новий рік подарунки були хороші, в минулому році було стільки подарунків, саме ігри, досі хлопці ними граються», - каже мама-вихователька.

Продуктові набори наразі отримали 54 дитячі будинки сімейного типу Донецької області.