11:35, 28.11.2020

Маріупольці розгубилися - міняти чи ні постачальника газу?

Кому віддати свої гроші? Ще влітку для українців відкрили газовий ринок. Тепер споживачі паливо у держави - не купують, а обирають компанію-постачальника.

поділитись:
Маріупольці розгубилися - міняти чи ні постачальника газу? - фото 1

Таких близько півсотні. Українці можуть самі визначати, яка вартість їх влаштовує. Та не всі маріупольці знають, як змінити постачальника газу. А головне - навіщо?

Про те, що за газ можна платити менше, жителька Маріуполя Ольга Косовська знає. Але і досі не наважилася змінити постачальника. Каже, це чималий ризик.

"По-перше, треба знати, що це за організація. Обов'язково повинна бути ліцензія. І ліцензія, як мінімум, видана нещодавно і терміном на п'ять років".

Із 1-го серпня ціну на блакитне паливо держава більше не регулює. На ринок вийшли нові постачальники. Усього їх близько півсотні. Ознайомитися з кожним можна на сайті Газотека. Є два способи, як приєднатися до нової компанії.

"В заяві-приєднання треба вказати персональні дані, дані про споживання природного газу та персональний газовий код. І усе. Додати ці документи і, якщо будуть запитання, наші фахівці завжди допоможуть нашим клієнтам", - поясню керівниця департаменту з продажів та клієнтського сервісу Yasno в Донецькій області Ольга Черномашинцева.

Також заявку можна подати і через інтернет. Завдяки цьому маріупольці взмозі обрати постачальника з будь-якого міста України.

"Це незалежно від того, де залежить центральний офіс. Ми можемо поставляти в будь-яку точку України. Це все віддалено, через комп'ютер, проблем не буде. Рахунок ви будете отримувати. Проблем немає, всі питання в телефонному режимі вирішуємо", - розповідає представниця київської компанії "Агросинтез Трейдінг"

Та вартість газу може коливатися, адже в основі розрахунків лежить вартість палива на європейських газових хабах за попередній місяць.

В багатоквартирному будинку живуть десятки родин. І у кожної в квитанціях можуть відрізнятися ціна на газ та постачальники. І змінювати їх можна майже щомісяця. Тобто щоразу обирати нового - найдешевшого.

Ціну на наступний місяць постачальники мають оприлюднити за п'ять днів до кінця поточного місяця. Так, у грудні кубометр блакитного палива від компанії "Нафтогаз України" коштуватиме 6, 33 грн. Серед інших постачальників найнижча ціна - в столиці - 5,95 гривень за кубометр. У маріупольських офісах газ коштує від шести до майже восьми гривень. А найдорожчий тариф - у Львові - більше дев'яти гривень за кубічний метр.


"MEGAWATT" - 5,95 грн.

"Нафтогаз України" - 6,33 грн.

"YASNO" - 6,49 грн.

"Маргаз" - 7,62 грн.

"Азовгаз" - 7,99 грн.

"Львівенергозбут" - 9,05 грн.

Але щоб розрахувати повну суму, до ціни постачальника необхідно додати вартість доставки. У нашому місті технічним обслуговуванням газового обладнання, як і раніше, займається компанія "Маріупольгаз".