17:25, 28 січня

Минулого року компанія ДТЕК допомогла зберегти майже 2 тисячі птахів

У 2021 році ДТЕК Мережі допоміг зберегти понад 1 650 птахів, у тому числі тих, хто перебуває під захистом Бернської Конвенції та Червоної книги України.

поділитись:
Минулого року компанія ДТЕК допомогла зберегти майже 2 тисячі птахів - фото 1

 

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Для захисту птахів оператори системи розподілу ДТЕК Мережі встановлюють на електроопорах платформи для гнізд лелек. У 2021 році встановили рекордну кількість – 197 платформ у рамках наймасштабнішого в Україні еколого-просвітницького проекту компанії #Лелеченьки. Він об'єднав дії бізнесу, юного покоління українців та сучасного мистецтва, щоб привернути увагу суспільства до проблеми скорочення біорізноманіття та захисту довкілля. За останні 9 років компанії з розподілу електроенергії встановили 443 платформи для гнізд лелек.

 

У співпраці з орнітологами України виготовили та встановили у Київській, Донецькій, Дніпропетровській та Одеській областях 137 штучних гніздування для хижих птахів (сов та сокола-кобчика). У тому числі, для збереження сови-сплюшки, занесеної до Червоної книги України та Бернської конвенції. В Україні залишилось 2–4 тисячі пар цього виду. Спеціальні конструкції дозволяють не тільки вберегти від загибелі рідкісних птахів, що зникають, але й убезпечити лінії електропередачі від аварій.

Минулого року компанія ДТЕК допомогла зберегти майже 2 тисячі птахів - фото 51655

 

У компанії підкреслили, що у 2022 році ДТЕК Мережі продовжить програму орнітологічної безпеки. енергетики встановлять 2845 спеціальних захисних пристроїв, як мінімум 110 платформ для гнізд лелек, реалізують інші ініціативи захисту біорізноманіття. Це допоможе зберегти ще як мінімум 600 птахів.