11:06, 27 серпня

Маріуполець звинувачує лікарів, що ті загубили донорську кров

Загубили донорську кров? Медики стверджують, є певна процедура збору рідини, тому такі форс-мажори не мають виникати. Проте пан Олексій Вертійко, який звернувся на нашу "гарячу лінію", розповів: для дружини знайшов донора, який здав кров, але її загубили.

поділитись:
Маріуполець звинувачує лікарів, що ті загубили донорську кров - фото 1

У родини Вертійко на станції крові стався конфлікт.

«Проблема у нас була з кров'ю, жене потрібна була третя негативна кров і нам сказали:" Шукайте донора ". Ми знайшли, привели своїх донорів, вони здали кров. А в той день, коли потрібно капати, ми приїхали в відділення, нам сказали: "Вашої крові є". Погана історія. А потім з'ясувалося, що вашу кров віддали другому і що напрямок неправильно написано», - розповідає житель Маріуполя Олексій Вертійко.

Фахівці ж підкреслюють: на станції є резерв як крові, так і плазми, усіх груп та резусів. Зазвичай це один-два гемакони, які залишають на екстрені випадки.

«І якщо донор здав для певного хворого кров, з неї вийшли еритроцити для цього хворого, то це не факт, що саме цьому хворому зараз вона піде, це не факт. Йому могли вже видати напередодні із запасів і перелити ці еритроцити», - каже медична директорка станції переливання крові Анна Пономарьова.

Анна Пономарьова додає, всі питання щодо критичності ситуації вирішує лікар пацієнта та спеціаліст станції. Якщо ж закінчуються і запаси міста, медики звертаються на станції до Волновахи та Бердянська. Кров беруть саме з резерву, адже термін її зберігання до місяця і спершу треба використати ту, що є. А новою - поповнюють запас.

Аби забезпечувати всі потреби, за день необхідно приймати півсотні донорів. Юристи ж стверджують, донація - добровільний внесок, який не має цільового призначення. Так, можна вказати, що еритроцити повинні дістатися певній людині. Проте...

«Ваша заява не несе формат договору і ви не передаєте це, як ресурс, немає договору між станцією переливання крові і вами. Єдине те, що ви ручається, що здорові. А станція крові бачить те, що ця кров більш необхідна іншій людині і вони її розподілять так, вони відповідно мають свою статутну діяльність і в ній показано те, що вони повинні зробити те, що саме пріоритетне», - наголошує юрист Олександр Магдалиць.

Нині в Маріуполі понад тисяча почесних донорів і троє заслужених.