19:02, 01.12.2020

Маріупольське узбережжя хочуть оновити за французькими стандартами

Відпочинок на морі - в європейських умовах. Зокрема, фахівці вже почали обстежувати Центральний пляж. Які проблеми стали найгостріше та як планують осучаснити зони відпочинку?

поділитись:
Маріупольське узбережжя хочуть оновити за французькими стандартами - фото 1

Модернізувати умови та створити європейський рівень відпочинку. Незабаром Центральний пляж планують комплексно оновити. Нині - французькі спеціалісти разом з профільними фахівцями міськради вже почали діагностувати стан набережної на Приморському бульварі.

Іноземні експерти запевняють - прагнуть і створити комфортні умови на пляжі, і зберегти екосистему.

«Маріуполь - промислове місто, а у Франції є такі приклади постіндустріальних міст, які змогли поєднати і промислову, і туристичну діяльність. Наприклад це міста Гавр, Сан-Назер, Дюнкерк», - розповідає відповідальний за проєкти з благоустрою пляжів Мартен Ренар.

Додає, над оновленням пляжу працюватимуть французькі екологи та дизайнери. На розробку проєктів модернізації Маріупольського узбережжя виділили 110 тисяч евро. Ці гроші - підтримка уряду Франції. Спеціалісти додають, роботи вже почали на пляжах Піщаного та Лівобережжя.

«Третім пляжем, який плануємо зробити, це наша Центральна набережна. Цей пляж для нас є найважчим, самим незрозумілим з точки зору технічних рішень. Тому що по ньому проходить залізничне полотно, смуга яка з'єднує порт і це створює певні незручності для жителів міста. Проблема не нова, в світі вже вирішувалися багато таких проблем, і я думаю, французькі експерти зможуть запропонувати найбільш оптимальні шляхи вирішення», - зазначив начальник відділу інвестицій та управління проєктів Микола Трифонов.

За словами фахівців, кожен пляж матиме свою родзинку.