17:05, 22 вересня

Маріупольські спортсмени нещодавно повернулися з Паралімпіади в Токіо

Коли плавання - і пристрасть, і робота. Ярина Матло та Данило Чуфаров нещодавно повернулися з Паралімпіади. Позаду - місяці тренувань та напружені змагання.

поділитись:
Маріупольські спортсмени нещодавно повернулися з Паралімпіади в Токіо - фото 1

Попереду - новий цикл підготовки. А просто зараз - омріяна можливість відпочити та озирнутися.


Два тижні тому вони повернулись із Токіо. На Паралімпіаді маріупольські спортсмени показали гідний результат, а Ярина Матло ще й завоювала бронзову нагороду. Це те, що пишуть у заголовках. А поза ними для Данила Чуфарова та Ярини нарешті є час, аби відпочити від змагань та просто насолодитися життям. Адже позаду - місяці виснажливих тренувань і сотні запливів. А у скарбничці - перемоги на чемпіонатах Європи і Світу.

«Є діючі рекорди світові. Тому складно себе змусити і знайти якийсь стимул. Намагаємося знаходити свої особистісні якісь цілі. Тобто довести собі, довести комусь. Повторити свій успіх», - каже Данило Чуфаров.

Для плавчині Ярини Матло це була вже четверта Паралімпіада. І третя, на якій вона виступала разом з чоловіком. Бути спортивною парою - це їхній щасливий квиток,- вважає дівчина. Бо це допомагає як в роботі, так і поза нею.

«Він читає книгу, а я дивлюся серіал. І я питаю: "До якого моменту ти дочитав?". І ми обговорюємо, що було у фільмі, що було в книзі. Він знає, коли мені потрібно відпочити. Я знаю, коли йому потрібно відпочити. Ми знаємо, коли треба, щоб у нас був прийом їжі. У нас навіть поділено, хто, коли з собакою гуляє! Він - вранці, я - ввечері».

Лабрадор Пєчєнька любить воду не менше за своїх господарів. А ще краще - разом із ними плескатися в Азовському морі. Проте невдовзі Данило з Яриною планують відновити тренування. І найкраще - зробити це у Маріуполі. Тож майбутнє відкриття плавбасейну "Нептун" спортсмени очікують із нетерпінням. Адже він має бути адаптований для людей з інвалідністю. На останніх п'яти Паралімпійських іграх збірна України незмінно входила у шістку кращих. Найбільших успіхів традиційно досягають наші плавці та атлети.

«Я вважаю, що все може бути ще краще. Що це не наш межа. Ми дуже сильно потребуємо базі паралімпійської, яка була у нас в Євпаторії. Це коли ти виходиш з номера, і ти самостійно можеш дістатися до тренажерного залу, до басейну, до їдальні. Без різниці, ти на візку або ти погано бачиш, чи ти на милицях», - каже Ярина.

Так залишається більше сил на тренування,- додають спортсмени. Адже це - їхня робота, і захоплення для мільйонів українців.