12:50, 30 січня

Маріупольські спортсмени просять побудувати в місті майданчик для дрифту

Таке прохання нещодавно з'явилося на сайті місцевих петицій. Спортсмени просили автодром ще три роки тому. Коли гонщики зможуть випробувати траси?

поділитись:
Маріупольські спортсмени просять побудувати в місті майданчик для дрифту - фото 1

Ділянка біля старого аеродрому. На так званій "паралелі" більше десяти років тренуються автоспортсмени. Одним із гонщиків є й володар Кубку України Олексій Давиденко.

«Багато до нас приходять, але, на жаль, не можемо ми всіх охопити, тому що ніде цим всім займатися, є недолік закритих майданчиків, трас. Але розвивати це потрібно, тому що у нас Україна досить автомобільна. У кожній третій родині, напевно, є автомобіль, і в кожної 10 сім'ї є потенційний гонщик», - каже чоловік.

Андрій Ластенко, представник Асоціації автоспорту Приазов'я, згадує: влада допомагала з відновленням цих ділянок. Утім недоліком місцевості залишаються ґрунтові дороги.

«Коли ось така погода сира, ми не можемо туди виїхати. А люди, які в місті, напевно, не розуміють. Вони виїжджають на ці траси і тим самим псують їх, і нам потрібно знову просити, знову витрачати гроші і їх відновлювати», - наголошує представник ГО "Асоціація автоспорту Приазов'я" Андрій Ластенко.

Ще одним значним мінусом є те, що глядачі можуть дістатися сюди лише на власному транспорті.

«Ми розглядали територію в районі "Епіцентру", балка. Але в спілкуванні з спорткомітетом маріупольської міськради ми розуміємо, що там може виникнути інша проблема - прилеглі будинки, шум автомобіля, пил», - розповідає майстер спорту з ралі Владислав Колесніков.

В управлінні молоді та спорту над будівництвом автодрому вже розмірковували.

«Це штука дуже дорога, з однієї сторони. Її треба буде наповнювати івентами не тільки всеукраїнського масштабу, але й міжнародного. А для цього треба буде зробити проєкт, який також дуже дорогий. За нашими експертними оцінками це буде коштувати від 3 до 5 мільйонів гривень, тільки проєктно-кошторисна документація», - зазначив начальник управління молоді та спорту Олексій Казанцев.

На думку Олексія Казанцева, до створення спецтраси варто долучити спонсорів.