19:05, 23 вересня

Маріупольському символу миру муралу «Мілана», виповнився рік

У муралі одночасно і біль, і надія Маріуполя. Портрет маленької Мілани, яка постраждала під час Обстрілу Східного, нагадує містянам про трагедію 2015.

поділитись:
Маріупольському символу миру муралу «Мілана», виповнився рік - фото 1

Від бабусі - жодних секретів! Мілана ділиться з нею найпотаємнішим.

«Я просто завжди з бабусею, вона мене після школи забирає, я як її бачу - я відразу лечу, як ракета швидка!», - каже вже школярка Мілана.

Сумувати з активною онукою Ользі Абдурашитовій нема коли. Вона для дівчинки і подруга, і вчитель, і психолог, і просто найближча людина.

«Вона бабусю добре тримає у формі, будує добре. А ви знаєте, без цього я б, напевно, постаріла і померла від печалі, від горя. Вона моя палаюча свіча, яка веде мене до світла», - каже бабуся дівчинки Ольга Абдурашитова.

24 січня 2015 року - цей день маріупольці запам`ятають назавжди.

«Цю дівчинку мама закрила своїм тілом, і вона втратила, на жаль ніжку, а мама загинула. Тому кожен раз, коли проходиш повз цього муралу - стискається серце», - кажуть перехожі.

92 поранених і 29 загиблих, серед них і мама Мілани. Дівчинка відчуває, що у найскладніші миті - її підтримує мама.

«Коли у мене щось не виходить, я сумна така, і виходить, що начебто мене хтось заспокоює», - каже Мілана.

Допомогу у лікуванні, психологічному відновленні та щорічній реабілітації Мілані надав Фонд Ріната Ахметова.

«Як тільки ми торкалися теми мами, Мілана відразу закривалася. Поступово почали відчинятися, і ми змогли про маму говорити ... Вона прекрасно адаптується, вона дуже контактна, дуже завзята, вона справжній боєць», - розповідає психолог Фонду Ріната Ахметова Марина Сорокіна.

 

«У вересні 2018 го року з ініціативи Фонду, на стіні 15-поверхової будівлі по проспекту Миру в Маріуполі з'явився мурал "Мілана". За історією Мілани - трагедія цілого Донбасу. Але цей мурал - не про трагедію. Він про надію і всеперемагаюче милосердя», - каже директорка проєктів та програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан Ірина Блажан.

Історія Мілани - це символ того, як вчасна допомога може врятувати або докорінно змінити життя дитини. У межах проєктів Фонду Ріната Ахметова "Мирне літо", "Сирітству - ні!", "Здорове серце", "Тепер я чую", "Реабілітація поранених" - допомогу отримали сотні тисяч дітей.

«Велика підтримка фонду Ріната Ахметова. Це не випадково. Як рятує корабель великий такий, величезний корабель, який рятує людей, допомагає їм. Ми з Міланою вдячні за цю підтримку, за допомогу», - каже бабуся дівчинки.

Мілана з бабусею з 2015-го живуть у Києві. А кожне літо - проводять у Маріуполі. І завжди навідуються до мурала.