19:13, 17.11.2020

Медики Донеччини оригінально прорекламували професію лікаря

Допомога травмованому спортсмену та порятунок людини, що впала з висоти. Такі кадри своїх будніх зафільмували молоді медики на Донеччині. З цього відео вони змонтували ролик. Усе заради того, аби  власним прикладом заохотити працювати на швидкій.

поділитись:
Медики Донеччини оригінально прорекламували професію лікаря - фото 1

Упродовж чергування фельдшерка Анна Сушкіна встигає прийняти понад десять викликів. Каже: кількість виїздів нині зросла вдвічі.

«Якщо добу працюєш, на добу ти з життя просто випадаєш, тому що потрібен час для відновлення», - ділиться фельдшерка Ганна Сушкіна.

Ганна працює на швидкій шостий рік. Паралельно навчається в медичному виші. Роботу та навчання так само поєднує і фельдшерка Анастасія Опаріна.

«Це велика школа життя, яка вчить правильно діяти в екстрених ситуаціях, вміти не розгубитися. Ми стикаємося як з травмами, так і з невідкладними різними станами», - розповідає дівчина.

Після інтернатури Анастасія стане лікарем із невідкладних станів. Та через надмірні фізичні і психологічні навантаження, охочих працювати на «швидкій» не багато.

«З групи осіб 20, зараз в нашій службі працює людина 5 всього. Можливо, ті, хто прийшов працювати, вони зіткнулися з тим, наскільки це важко», - каже фельдшерка.

Дефіциту кадрів медики не приховують.

«Укомплектованість низька, в основному це більшість людей пенсійного віку або передпенсійного віку. Порядку 33% укомплектованість лікарями на швидкої допомоги», - каже керівник станції швидкої допомоги Слов'янська Валерій Зуйко.

Щоби розповісти про будні екстреної служби і своїм прикладом заохотити працювати на швидкій, фельдшерки навіть зняли ролик.

Роботу відправили на конкурс, який влаштував Фонд Ріната Ахметова. Ролик визнали одним із найкращих. За це екіпаж отримав ноутбук. Відео для конкурсу знімали медики, які працюють на автівках, наданих у межах проєкту «200 швидких для України».

«Державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спеціальних автомобілів з найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни», - зазначила директорка з питань проєктів та програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

Лікарі не заперечують – нова техніка комфортна і для лікарів, і для пацієнтів.

«Машина, яку нам надав Фонд Ріната Ахметова - це сучасне обладнання, сучасний автомобіль. На його рахунку і на рахунку медиків які в ньому працювали вже не один десяток врятованих життів і здоров'я людей. Реанімація на колесах, якщо простою мовою сказати», - розповідає керівник станції швидкої допомоги Слов'янська.

Автомобілі, надані медзакладам у межах програми «200 швидких для України», нині активно задіяні в боротьбі з епідемією COVID-19.