12:25, 03 жовтня

Діти та імунізація від коронавірусу

Коли почнуть імунізувати дітей, чи потрібна їм спеціальна вакцина від ковіду та хто найактивніший рознощик коронавірусної інфекції? Провідна педіатриня Анна Горбань розповіла, як захиститися від тяжкої недуги.

поділитись:
Діти та імунізація від коронавірусу - фото 1

 

Другий рік пандемії, а стовідсоткового захисту від коронавірусу не знайдено. Багато сподівань було на вакцинацію, але люди й далі хворіють.

«Ніяка вакцинація в світі не дає можливості не захворіти. А вона впливає на тяжкість захворювання, на перебіг захворювання, його тривалість і на ускладнення», - каже лікар-педіатр вищої категорії Анна Горбань.

Тобто вакцина – це додаткова можливість легше подолати недугу і відмовлятися від неї не варто. Статистика це підтверджує. За останні місяці понад 98% ушпиталених із Covid-19, - невакциновані.
Наразі дітей молодше 12 років не вакцинують. Але ще пів року досліджень і ситуація може змінитися, каже педіатриня.

«Дитячій вік особливий. Його набагато складніше вивчати. Є період, коли йдуть гормональні зміни, є маленькі діти, у яких незріла імунна система», - каже лікарка.

Спеціальна дитяча вакцина проти ковіду – не знадобиться, каже лікарка. Якщо малюків і почнуть вакцинувати, то вже відомими препаратами з меншим дозуванням.

На запитання Анна Горбань відповідала майже годину. Повна версія онлайн-трансляції – у соціальних мережах, на сторінках Фонду Ріната Ахметова, який і реалізує проєкт «Запитай у Лікаря».
Уже відбулося понад 40 онлайн-трансляцій. Охоплення аудиторії перевищило 16 мільйонів.