20:36, 26 квітня

Метал для нової арки Чорнобильської АЕС виготовили на комбінаті "Азовсталь"

П'ять років у безпеці. У 2016-му будівлю зруйнованого реактора Чорнобильської АЕС накрили другим саркофагом. Споруда стримуватиме радіоактивне випромінювання близько ста років. Спеціальний сплав для нової арки виробили на комбінаті Азовсталь Групи Метінвест.

поділитись:
Метал для нової арки Чорнобильської АЕС виготовили на комбінаті "Азовсталь" - фото 1

Робота над матеріалом для нового саркофага розпочалася з конверторного цеху комбінату "Азовсталь" Групи Метінвест. Спочатку виплавляли сляби. Металурги стали до розробки спеціальної сталі у 2012 році.
У товстолистовому цеху роботу продовжили. Металурги мали отримати унікальні механічні властивості продукції, розповідає оператор стану Олександр Гіорга.

«Передается подкат в чистовую клеть, начинается прокат с определенными температурными режимами для достижения свойств механических, пластических. Там нагрели, здесь прокатали, там обработали, порезали. То есть достаточно большое количество людей было задействовано в этом процессе».

Сплав для саркофага створили на заводах Групи Метінвест в Україні та Італії. З "Азовсталі" поставили близько 2 тисяч тон листів. У листопаді 2016 арку встановили на будівлю реактора. Другий саркофаг став найбільшою наземною пересувною конструкцією в світі. Споруда спроможна стримувати радіоактивне випромінювання 100 років.

Зруйнований атомний реактор і досі залишається радіоактивним, кажуть фахівці. Ще щонайменше 40 років він буде законсервований.