13:30, 08.06.2021

На Азовському узбережжі з'явилися змії

Вони теж полюбляють приймати сонячні ванни та водні процедури. Чи небезпечні укуси змій та що робити, якщо отрута потрапила до організму?

поділитись:
На Азовському узбережжі з'явилися змії - фото 1

Маріуполь. Відпочівальниця зафільмувала, як змія облюбовала її підстилку поки вона купалася. Полишати місце відпочинку повзуча не збиралася.

За сонячної та теплої погоди змії з'являються на узбережжі частіше. Тому й укуси їх небезпечніші, наголошують лікарі. Тож варто швидко надати першу медичну допомогу.

«Надо положить в горизонтальное положение, максимально промыть место укуса, по возможности выдавить или отсосать, убрать содержимое яда. Если есть возможность положить холодный предмет, лед, перевязать выше место укуса и, желательно, транспортировать человека в лечебное учреждение. Если сразу оказывается медицинская помощь, то ему хватит инфузионной терапии привести человека в оптимальное состояние», - каже лікар-хірург Руслан Айтул.

Експерти ж наголошують: отруйних змій в України небагато. А якщо ви побачили плазуна біля себе, не треба лякатися і робити різких рухів. Фахівці радять не чіпати і не ображати рептилій. Бо коли вони нападають, то у такий спосіб захищаються.