17:50, 12.08.2020

На Донбасі два тижні тиші

Без втрат та застосування важкого озброєння. На Донбасі триває перемир’я. Поодинокі порушення не мають системного характеру, повідомляють у РНБО. Між тим, зброю від передової армійці не відводили і тримають її напоготові.

поділитись:
На Донбасі два тижні тиші - фото 1

На Світлодарській дузі непритаманна їй тиша. Ще два тижні тому бойовики обстрілювали армійців з артилерії, а тепер ворожа зброя – мовчить.

А от Роману, хоч і навкруги тиша, не до сну. Боєць не втрачає пильності. Під час інтерв’ю раз по раз дивиться через трубу розвідника у бік окупантів.

«Головне, щоб ніхто не розслаблявся. Бо під час тиші розслабляються переважно. Треба себе постійно тримати, спостерігати, спостерігати, дивитися».

Знає, що під час перемир’я треба бути уважним і побратим Романа – Василь. Він на війні майже від початку. Має – 9 дітей. Із його сімох синів троє теж воюють.

«Приїду живий здоровий – чекайте».

Каска, яку носить Василь, - особлива. Її 2014-го подарували волонтери, коли його син першим з родини вирушив на фронт. Тепер цю каску передають один одному, як оберіг.

«Цей шолом з 14 року так і їздить в родині від сина до батька, від батька до сина».

Зброя у бійців на випадок атаки противника завжди напохваті і завжди заряджена.

«Постійно на чергуванні стоїть кулемет. Ніколи його не забирають, для своєї безпеки звісно. Поки перемир’я - не стріляємо, але якесь ураження в нашу сторону або лізуть, то треба давати відсіч».

За останні два тижні – противник жодного разу не спробував атакувати укріплення української армії на лінії фронту. Жоден боєць не загинув і не зазнав поранень.