14:20, 24 вересня

На Донеччині більше 700 переселенців стоять в черзі на кредитне житло

Вони мріють про своє житло. І найближчі 20 років готові платити іпотеку. Тільки на Донеччині заявки на кредит під 3% для переселенців подали понад сімсот осіб. У двох рандомних відборах перемогли 9 жителів області.

поділитись:
На Донеччині більше 700 переселенців стоять в черзі на кредитне житло - фото 1Аліна - переселенка з Ясинуватої. До Маріуполя приїхала разом з чоловіком, сином та матір'ю. Каже: за 8 років змінила кілька орендованих квартир. Згадує, як пакувала валізи востаннє.

«Хозяин решил продавать квартиру. Мы начали искать новую. Написали объявление, что ищем квартиру и расклеили их по всем этим подъездам. И мне как ни странно в этот же день позвонили», - розповідає переселенка.

Тоді заощадила, бо обійшлося без допомоги рієлтора. А житло розташовувалося у домі по сусідству. Обходиться недешево,- говорить дівчина.

«Нам приходится отдавать за коммунальные и за аренду практически зарплату члена одного работающего нашей семьи».

Ці гроші можна було б відкладати на власну оселю,- розповідає Аліна. А так - накопичити не виходить. Нині однокімнатна квартира у центрі Маріуполя коштує в середньому 20 тисяч доларів. Вартість житла "просіла" лише на початку військового конфлікту. А потім - ціни знову швидко пішли вгору.

Єдине, на що може зібрати родина Аліни - це на початковий внесок на кредит. Тож дівчина подала заявку на пільгову іпотеку під 3% для переселенців - за рахунок грантових коштів уряду Німеччини.

«Через "Дію" зарегистрировалась. Был первый розыгрыш. Мы следили. Не попали, не выиграли, но там через 4 месяца должен быть очередной розыгрыш. И так это будет, пока не потратят все эти деньги немецкие».

У першому розіграші рандомно відібрали трьох жителів Донеччини. Та з них жоден так і не оформив кредит.

«По каким-то индивидуальным причинам не нашли жилье или не хватило суммы средств для того, чтобы приобрести это жилье», - каже директор Донецького регіонального управління Держмолодьжитла Микола Заєць.

Одразу ж "відсіюють" і переможців відбору, які офіційно безробітні. Іпотеки закриті і для пенсіонерів. Бо є ризик, що вони не зможуть виплатити позику. Щодо вимог до самого житла - воно має бути не старшим за 35 років. Також претендентам на кредит ще треба вмовити потенційного продавця на угоду купівлі-продажу. Бо гроші віддають не одразу на руки.

Другий відбір дав шанс ще шести переселенцям області. Аліна у цей список знову не потрапила. Та надії не втрачає.

Усього ж у реєстрі претендентів на кредит - понад 700 осіб з Донеччини. І майже 20 тисяч по всій Україні. Наступний розіграш мають провести під Новий рік.