11:20, 05 жовтня

Села Маріупольського району потерпають від сміття

Жителі Маріупольського району замість баків - вимушені користуватися автомобільними причепами на вулицях.

поділитись:
Села Маріупольського району потерпають від сміття - фото 1


Деякі самостійно вивозять відходи на стихійні звалища. Комунальники виправдовуються, з такою кількістю - просто не справляються. А чиновники жаліються на брак коштів. Чи є шляхи вирішення проблеми?

Село Зоря, 30 кілометрів від Маріуполя. Місцеві викидають відходи в причепи. Раз на тиждень їх вивозять на полігон. Таким графіком жителі обурені. Пані Ганна жаліється на сморід та брудні вулиці.

«Прохання така, щоб у нас було як в місті - контейнери. Щоб весь запах не йшов, тут поруч магазин. А якщо я одна живу, я ж можу довго не збирати це сміття, а висипати, щоб він ніде не заважав», - каже жителька Зорі Ганна Володимирівна.

Проте не всі доносять сміття навіть до лафетів. Бо за них потрібно платити. Тому на околицях вже з'являються стихійні звалища.

Це село єдине в Кальчицькій громаді має власне комунальне підприємство з вивозу сміття. Жителі інших іноді замовляють у них послуги, але приватно. Вивозять відходи на полігон до Волновахи.

«Вивозимо на перевантажувальний майданчик. У нас за селом є, тут в 2 кілометрах. Потім вивозимо на полігон. Більше 500 особових рахунків. Це приблизно на один особовий рахунок три-чотири людини», - каже директор КП "Зоря-Комсервіс" Юрій Зубюк.

У селах немає ані техніки, ані баків, ані грошей, аби усе це придбати, розповідає заступник голови громади Віталій Тесля.

«Хотілося, щоб у нас були і контейнери, і автомобіль для вивозу сміття. Зараз трактор з лафетом їзде. Але можливості в громади на сьогоднішній день у нас відсутні – фінансові», - зазначає заступник голови Кальчицької сільської громади Віталій Тесля.

Тому за справу може взятися маріупольський "Комунальник". Для цього жителі матимуть укласти відповідний договір. Тоді підприємство - закупить додаткову техніку.

«Навчити тих жителів, які не користувалися вже протягом довгих років, не мали цієї послуги, вони повинні все-таки для себе прийняти рішення і почати користуватися послугою для того, щоб не забруднювати все околиці населених пунктів», - каже голова Маріупольської районної ради Степан Махсма.

У планах чиновників за два роки збудувати регіональний полігон. Де саме - ще вирішують. А поки, можливо, ввозитимуть сміття до Маріуполя.