15:20, 12 жовтня

На Донеччині у національному природному парку «Меотида» облаштували будиночки для птахів

22 будиночки для гніздування рідкісних птахів - сокола-кобчика, у національному природному парку встановила компанія ДТЕК.

поділитись:
На Донеччині у національному природному парку «Меотида» облаштували будиночки для птахів - фото 1

 

Ці птахи рідкісні не тільки на території України, але й інших країн, занесені до Бернської Конвенції про охорону дикої флори і фауни та відмічені науковцями як близькі до знищення.

На Донеччині у національному природному парку «Меотида» облаштували будиночки для птахів - фото 46952

 

Кобчик – найменший із соколів, що мешкає в степовій зоні України. Раніше популяція кобчиків була досить чисельною. Однак зараз їх стає все менше, у тому числі через брак місць для гніздування. Коробчик, як і інші соколи, не будує гніздо самостійно. Хижий птах облаштовує домівку у старих сорочих чи грачиних гніздах, або у дуплах дерев. У свою чергу сорок та граків, як і дуплистих дерев, стає все менше.

 

Фахівці енергокомпанії змайстрували для птахів спеціальні домівки. Їх вимостили травою та опалим листям і розмістили на деревах. Допомагали у цій відповідальній справі орнітологи національного природного парку «Меотида».

«З 2015 року ми облаштували 15 спеціальних металевих платформ для гнізд лелек, які дозволяють зберегти популяцію птахів та убезпечити від аварійних відключень лінії електропередач. За підрахунками екологів, така ініціатива ДТЕК Донецькі електромережі за 5 років допомогла зберегти близько 200 білих лелек, 120 з яких — пташенята», — повідомляє пресслужба ДТЕК Донецькі електромережі.

Також цього року фахівці компанії планують встановити спеціальні світловідбивні маркери на високовольтних лініях, що убезпечать всіх мігруючих птахів через наш регіон від ураження струмом.

На лініях електропередачі також встановлюються птахозахисні пристрої — спеціальні кожухи-ковпаки, що закривають від птахів ділянки дротів з боків. До кінця 2021 року кількість птахозахисних пристроїв, в тому числі встановлених на території національного природного парку «Меотида» в Приазов'ї, досягне 1590, - акцентували у компанії.