14:10, 23 лютого

На реконструкцію та модернізацію електромереж Донеччини витратять 172 мільйона гривень

Гроші підуть на реконструкцію, модернізацію електромереж та підстанцій, розвиток автоматизованої системи диспетчерсько-технологічного управління та сучасні цифрові рішення, зазначили у ДТЕК Високовольтні мережі.

поділитись:
На реконструкцію та модернізацію електромереж Донеччини витратять 172 мільйона гривень - фото 1

Інвестиційну програму ДТЕК Високовольтні мережі збільшив на 35% в порівнянні з 2020 роком. Це стало можливим, завдяки впровадженню з 1 січня 2021 р. стимулюючого тарифоутворення. Тепер при розрахунку тарифу державний регулятор НКРЕКП використовує нову, більш ефективну методику формування ціни на розподіл електроенергії, що дозволяє збільшити об'єм фінансування розвитку електромереж, повідомляють у пресслужбі підприємства.

Інвестиції будуть спрямовані на поліпшення якості електропостачання клієнтів: скорочення втрат електроенергії в електромережах і показника SAIDI (часу відключення електроенергії). Заміна старого комутаційного обладнання підстанцій на сучасне, технічне переоснащення пристроїв релейного захисту, автоматики і телемеханіки дозволить поліпшити електропостачання Маріуполя, Дружківки, Костянтинівки, Курахове, Волноваського, Бахмутського, Добропільського, Слов'янського районів. Загальна вартість проєктів – 123 млн грн.

Крім того, 22 млн грн компанія вкладе в реконструкцію лінії 35 кВ «Добропілля — Ганнівка» протяжністю 7 км.

Пріоритетним напрямком інвестиційної програми стали розвиток автоматизованих систем диспетчерсько-технологічного управління, телемеханіки та каналів зв'язку, IT-технологій, технічне переоснащення геоінформаційної системи. У ці проєкти ДТЕК Високовольтні мережі направляє 21 млн грн. Це дозволить ще ефективніше управляти енергетичною інфраструктурою регіону. Також 6 млн грн компанія вкладе в модернізацію і придбання спеціалізованої техніки.

Головні проєкти компанії — реконструкція та технічне переоснащення 12 підстанцій 110 і 35 кВ. Це підвищить їх надійність і поліпшить якість електропостачання, - зазначив генеральний директор ДТЕК Високовольтні мережі Олексій Дегтярьов.