11:15, 12 січня

Вище тарифи - вищі і субсидії

Виплати змінять автоматично згідно з новою сумі в платіжках. А ті, хто не отримує компенсацію від держави, можуть оформити її зараз. Чи врахують при цьому попередні місяці?

поділитись:
Вище тарифи - вищі і субсидії - фото 1

Людмила живе в приватному будинку. Каже, під час опалювального сезону дуже допомагає субсидія. Однак після підвищення тарифів, цих коштів може не вистачити.

«Може бути, перерахують, будуть більше давати. Ну зараз просто в цілях економії ми, наприклад, включаємо тільки вночі тепло. Якщо платити цілодобово - це буде десь кубів 400, напевно. А ми в цілях економії - 200», - каже пенсіонерка.

У департаменті соцзахисту кажуть, разом зі збільшенням сум у платіжках - збільшиться і розмір житлової субсидії. Виплати перерахують автоматично. А про зміни повідомлять смс-кою.

«Ці повідомлення приходять у разі зміни тарифів. У автоматичному режимі призначення субсидій вони його отримують, у разі первинного призначення, нарахована субсидія, період нарахованої субсидії - все вказано в смс-інформуванні», - зазначила спеціалістка департаменту соціального захисту населення Тетяна Мар'янова.

В установі додають: ті, хто оформлює державну допомогу в січні, за певних умов можуть отримати компенсацію від початку опалювального сезону.

«У разі, коли особа не змогла звернутись за її призначенням у термін з поважних причин. Тобто складні життєві обставини. Це питання розглядається комісією. Особа може звернутися зараз, а призначення субсидії буде тривати з жовтня», - акцентувала спеціалістка департаменту.

Подати документи або звернутися за консультацією можуть всі охочі. Під час локдауну ЦНАПи продовжують працювати за принципом електронної черги.

«Здійснити попередній запис наші відвідувачі мають змогу безпосередньо самостійно через сайт центру у розділі "Попередній запис". Або здійснивши телефонний дзвінок до ЦНАПу. Або у додатку Viber шляхом діалогу з адміністратором ЦНАПу», - розповіла начальниця Центру надання адміністративних послуг Дар'я Колесова.