18:55, 02.10.2020

На комбінаті «Азовсталь» встановили нові фільтри

В Маріуполі на комбінаті "Азовсталь" - модернізують обладнання. Все, або пил не потрапляв в атмосферу, а осідав в самих установках.

поділитись:
На комбінаті «Азовсталь» встановили нові фільтри - фото 1

Величезний агрегат - частина очисного устаткування. Компресор подає повітря на рукавний фільтр.

"Сенс роботи - під час дроблення вловлюється пил, він осаджується на фільтроелемент. Після цього подається регенерація. Цей пил після удару повітрям осідає вниз і осідає назад у виробництво - не потрапляє в повітря, в атмосферу", - розповідає майстер із підготовки виробництва конвертерного цеху комбінату "Азовсталь" Сергій Кузьменко.

Обладнання німецьке. Встановили його наприкінці 2019 горку. Систему аспірації дробильного відділення ділянки сипучих і феросплавів конвертерного цеху повністю замінили. Все старе - демонтували. Як результат - ступінь очистки відповідає європейським стандартам.

"Звільнений екологічний ефект і фактичний досягнутий був до 20 міліграм на метр кубічний. Встановлено було пилемери. Оператор може в режимі реального часу це контролювати. Може переглядати і бачити дані свідчення", - каже майстер Сергій Кузьменко.

Фільтрувальні касети за необхідності діставатимуть і мінятимуть.

На іншій ділянці цеху працює піч-ківш. На установці теж осучаснили систему аспірації.

"Устаткування призначене для відбору газопилової суміші з робочої зони з-під склепіння КПК. Складається з рукавного фільтра, іскрогасника, димососа, вихлопної труби. Як ми бачимо на вихлопній трубі вихлопів у нас ніяких немає. На рукавних фільтрах осідає весь пил, весь газ і чисте повітря йде вже в атмосферу", - каже майстер із ремонту обладнання конвертерного цеху комбінату "Азовсталь" Валентин Шаповалов.

Завдяки такій екомодернізації пилу значно поменшало.

"Ми домоглися того, що викиди в атмосферу досягають менше 10 міліграм на метр квадратний. Що за європейськими метрам допускається 20 міліграм на метр квадратний", - акцентував в.о. майстра конвертерного цеху комбінату "Азовсталь" Сергій Пісьменний.

Крок за кроком на підприємствах групи "Метінвест" ідуть до мети - чисте та сучасне металургійне виробництво.