19:15, 21 січня

На комбінаті ім. Ілліча почали модернізувати аспіраційну установку доменної печі №5

Зараз триває перший етап реконструкції. Що заплановано та на які зміни чекати?

поділитись:
На комбінаті ім. Ілліча почали модернізувати аспіраційну установку доменної печі №5 - фото 1

Ще одна модернізація - стартувала. На комбінаті імені Ілліча Групи Метінвест на п'ятій доменній печі почали оновлювати газоочисну установку. Металурги запевняють, свої обов'язки - виконують, тому й цьогоріч заплановані екологічні проєкти - реалізовуватимуть.

«Було виконано проектування. На даний момент після проектування йдуть підготовчі роботи. На самому майданчику демонтують будівлі, споруди, які потрапляють в поле забудови, і завозяться металоконструкції в повному обсязі, для того, щоб виконати реконструкцію в два етапи», - каже керівник проєкту від комбінату імені Ілліча Сергій Голуб.

На першому етапі - підготують фундамент, збудують очисний комплекс установки, змонтують металоконструкції, аспіраційні газоходи та покриття. Усе - без відриву від виробництва.

«Прокладка аспіраційних газоходів з улаштуванням аспіраційних парасольок і укриттів в ливарних дворах і внутріподбункерних приміщень на печі №5. Потім буде виконаний етап по прокладці енергомереж. І висновок систем обладнання на оптимальний режим роботи», - зазначає керівник проєктів "Метінвест-Інжинірінг" Роман Юрченко.

Роман Юрченко додає, завершення робіт заплановано здійснити влітку поточного року. Після оновлення очисної установки запиленість буде нижче норми, наголосив начальник управління охорони довкілля Володимир Колодочка.

«Залишкова запиленість після рукавних фільтрів складе не більше 20 мг в кубі. Разом з тим, затверджені нормативи в Україні діють в розмірі 50 мг в кубі. Вловлений пил даними фільтрами буде використовуватися в подальшому у виробництві агломерату», - зазначив Володимир Колодочка.

Аспіраційну установку на п'ятій доменній печі комбінату імені Ілліча Групи Метінвест повністю оновлять до кінця цього року. Подібна очисна система вже працює на третій. Потім - аналогічними системами будуть оснащені інші домни.