19:31, 25 березня

На комбінаті імені Ілліча почали будівництво аспіраційної установки

Екомодернізація - триває. У центрі уваги - п'ята доменна піч.

поділитись:
На комбінаті імені Ілліча почали будівництво аспіраційної установки - фото 1

На меткомбінаті імені Ілліча Групи Метінвест, слідом за доменною піччю №3, сучасна аспіраційна установка буде встановлена і на п'ятій домні. Там вже декілька місяців триває будівництво аспіраційної установки.

Роботи поділили на два етапи. Спочатку возведуть комплекс систем газоочистки, підведуть необхідні комунікації, а також встановлять обладнання рукавних фільтрів. На другому - зупинять і проведуть капітальний ремонт домни з посиленням існуючих конструкцій ливарних дворів, фахівці підключать рукавні фільтри до систем аспірації ливарних дворів і підбункерних приміщень.

Після цього виконають пуско-налагоджувальні роботи. До Того ж облаштують прилеглу територію. Після вводу в експлуатацію нових аспіраційних установок, запиленість буде нижче затверджених в Україні нормативних показників, говорить керівник проєктів "Метінвест Інжинірінг" Роман Юрченко.

«Залишкова запиленість газів, що відходять від ливарних дворів і підбункерних приміщень повинна скласти не більше 20 метрів кубічних. Це в два з половиною рази нижче, ніж діючі затверджені українським законодавством нормативи».

Аспіраційна установка запрацює вже влітку. Далі оновлюватимуть інші доменні печі. Нагадаємо, у минулому році Група Метінвест завершила модернізацію аглофабрики металургійного комбінату імені Ілліча. Цей екологічний проєкт став найбільшим за всю історію сучасної України.