20:45, 26.08.2020

На Лівобережному пляжі оселилися білі чаплі

Незвичайні візитери на Лівобережному пляжі. На відпочинок туди прилетіла компанія білих чапель. Птахи зовсім не бояться людей. Звідки взялись несподівані гості?

поділитись:
На Лівобережному пляжі оселилися білі чаплі - фото 1

Довгі ноги та тонка шия. Приблизно зо 2 десятки білих чапель цими днями оселилися на лівобережному пляжі. Візит несподіваних гостей відпочивальники пояснюють особливостями акваторії.

«Ну море, може, привертає якось так. Море всеж-таки тут дуже корисне, тепле. Тут же по мілинам плаває мальок. Вони, напевно, їдять його».
«Плюс нам, тому що до нас прилетіли. Ось ходять собі, дуже навіть красиво. Хоч вони і маленькі, ну нічого. Зазвичай чаплі великі. Ну може вони ще й підростуть. Діти побачать - будуть радіти. Та й ми. Що ми їх бачили колись?».
«Там у нас грязі лікувальні, там були чаплі. А сюди вони не прилітали. В цьому році вони тут нікого не бояться абсолютно».

На півдні Донеччини гніздяться 7 різновидів чапель, пояснює орнітолог Олександр Бронсков. Вони живуть на території природного парку біля селища Ялта.

«Серпень-вересень у птахів такий період між сезонами. І розмноження вже закінчилося, а міграція ще не почалася. І тому вони використовують цей час для того, щоб відгодуватися, набратися сил перед міграцією. Чому лівобережний пляж? Там дуже багато мілководь. А це ідеальне місце для годування чапель».

Зазвичай птахи відлітають у жовтні чи листопаді, додають дослідники. Проте зими зараз настільки теплі, що деякі пернаті можуть залишатися.