13:04, 15 березня

На маріупольському звалищі запустили другу чергу біогазової станції

Сумарна встановлена потужність двох черг становить 2 МВт. Будівництво об'єкта на полігоні твердих побутових відходів в Лівобережному районі обійшлося інвесторам в 2,5 млн євро.

поділитись:
На маріупольському звалищі запустили другу чергу біогазової станції - фото 1

Нагадаємо, біогазова станція в Маріуполі почала працювати спочатку 2020 року. Менше, ніж за рік роботи вона виробила 2,2 млн. КВт⋅ч електроенергії і оплатила місту понад 650 тис. грн за договором про співробітництво, а також близько 100 тис. грн інших податків і зборів. Крім того це суттєво зменшує ризики виникнення пожеж на полігоні і потрапляння токсинів в повітря і грунт.

Група компаній UKRTEPLO і міська рада підписали багаторічну угоду про партнерство - до 2035 року, згідно з яким місцевий бюджет Маріуполя отримує від підприємства регулярні платежі. Після запуску другої черги, сукупна потужність біогазової станції зросла в два рази, що дозволить збільшити обсяг виробництва електроенергії і суму відрахованих коштів до місцевого і державного бюджету, - повідомляє прес-служба Укртепло.

На маріупольському звалищі запустили другу чергу біогазової станції - фото 36889

 

За даними біоенергетичних асоціації України, в кінці 2019 на всій території Європи було 18 943 біогазових установки. Незважаючи на поширене використання біогазових станцій в ЄС, їх будівництво в Україні менш популярно. За підсумками 2020 року загальна встановлена потужність біогазових станцій в Україні склала 103 МВт, або 1% від потужності всіх об'єктів відновлюваної енергетики.