20:00, 13.05.2020

На межі сил – нині так працюють українські лікарі

Під час карантину в лікарів роботи дуже багато, а найменша помилка може коштувати людського життя.

поділитись:
На межі сил – нині так працюють українські лікарі - фото 1

Вона майже 50 років в медицині, але вперше зустрічається з такою ситуацією. Валентина Андрушко щодня бореться за життя хворих на коронвірусну інфекцію. Вона завідує інфекційним відділенням у Старобільську на Луганщині.

У противірусному костюмі - завідувачка інфекційного відділення Валентина Андрушко йде до пацієнтів з діагнозом коронавірусна інфекція. У Старобільську приймають хворих із кількох районів.

«Була важка пацієнтка. Надійшла з важкої двобічною пневмонією. На даний момент вона відчуває себе задовільно», - каже лікарка.

Така робота для людей зі сталевими нервами, каже Валентина Андрушко. Вона присвятила медицині майже півстоліття, але такої важкої ситуації, як нині, не пригадує.

«У нас є початок робочого дня і немає його закінчення. Роботи ніхто не боїться, роботу все роблять, а от морально дуже важко».

Українські медики, рятуючи життя пацієнтів, тижнями не залишають територію лікарні, не бачать близьких. Валентина Андрушко зізнається: дуже скучила за онуками.

«Я б хотіла їм передати, що я їх дуже люблю і дуже скучаю за ним. Я сподіваюся що це врешті-решт закінчиться і ми побачимося».

Щодня медпрацівники змушені ризикувати здоров'ям. Адже навіть суворий карантин і захисний костюм не гарантують цілковитої безпеки.

«Сказати «не страшно», - це неправда буде. Кожен медпрацівник заходячі в палату з коронавірусом, в душі є побоювання, але тим не менше це наша робота».

Нині на медиків в Україні припадає кожен п'ятий випадок зараження коронавірусною інфекцією.

«Мрію, щоб люди мене не стосувалися стороною, знаючи де я працюю», - каже Валентина Андрушко.

Цю небезпечну, але життєво важливу роботу мають цінити. Тому Фонд Ріната Ахметова спільно з телеканалом "Україна" запровадили проєкт #Дякуємомедикам. Адже щирі слова подяки надають впевненості та сил.