19:27, 29 вересня

На сесії міської ради депутати розглянули понад 100 питань

Перейменування парку імені Гурова, боротьба з наливайками та поліпшення залізничного сполучення. Які теми на сесії міської ради виявилися найгарячішими?

поділитись:
На сесії міської ради депутати розглянули понад 100 питань - фото 1

 

Рівень злочинності знизили ще на 15 %. На початку сесії поліцейські звітують про свою роботу за останні пів року. Відсоток розкриття правопорушень складає 33,1%. До суду спрямовано 389 справ. Також спостерігається зниження на 2, 5% тяжких та особливо тяжких правопорушень, зазначає т.в.о. начальника Маріупольського районного управління поліції Ярослав Меженний.

Гірша ситуація з так званими "наливайками", каже депутат Олександр Лашин. Мовляв, понад три місяці він бореться з незаконним продажем алкоголю на Лівобережжі. Неодноразово викликав поліцію, та результату - жодного.

Проте, представники поліції запевняють: у зазначених кіосків дозвіл на продаж оковитої - є. Нині його видають автоматично у державній податковій службі. Тож, міський голова Вадим Бойченко звернувся до народних депутатів посприяти, аби повноваження щодо видачі ліцензій надали місцевим органам влади.
Також депутати міськради звернулися до Міністерства інфраструктури України з проханням поліпшити якість залізничного сполучення. Відповідна петиція набрала понад дві тисячі голосів.

«Також замінити старі вагони на інших напрямках з Маріуполя, скоротити кількість перебування в дорозі, на всіх напрямках через якісний ремонт рейкового полотна. Третє - відновити маршрути забуті, зокрема Маріуполь-Харків. Почати реалізовувати проєкт Інтерсіті в нашому місті», - зачитала текст звернення Ксенія Сухова.

Не обійшлося без гучних дискусій під час перейменування парку імені Гурова. Проте депутати зауважили: нове найменування двічі обговорювали на громадських слуханнях. Містяни самі проводили опитування, збирали підписи. Тож, аби всі розуміли і суть назви, і історію території, мер доручив встановити біля парку інформаційні стенди.

41 голос - ЗА, парк перейменовано. Розійшлися думки й в обговоренні нового регламенту роботи міськради. Серед головного - заборона вносити правки у проєкти рішень під час сесії. А тексти, відео та фотоматеріали виступів мають заздалегідь погоджуватися комісією з питань етики. Проте нові правила задовольнили не всіх.
Після тривалої полеміки новий регламент роботи муніципалітету - прийняли.

Всі подробиці у відео: