10:15, 06 серпня

На українських прилавках більшає продуктів із харчовими добавками

Смачні до смерті. Медики попереджають: підсилювачі смаку можуть погіршити зір, а консерванти - викликати алергію та отруєння. Чи зважають українці на склад товару і скільки можна з'їсти, аби не вбити себе?

поділитись:
На українських прилавках більшає продуктів із харчовими добавками - фото 1

 

Апетитно рожева ковбаса, насиченого кольору сир і молочні йогурти, що місяцями можуть стояти у холодильнику - харчова промисловість давно навчилася подовжувати життя продуктів і підсилювати їхній смак. І тут всі Е добавки дієві, але мало які безпечні.

Е-добавки щільно засіли у продуктах на полицях, під кодом літер і цифр ховаються емульгатори, стабілізатори, консерванти. Українці зізнаються - на них зважають рідко.

Такі добавки класифікують за властивостями і позначають цифрами: одиничка - це барвники, серед них небезпечні Е-121 та Е-123 - вже доведено - у великій кількості вони викликають рак та можуть спричинити алергію. Та й загалом безпечний лише один: Е-100 - він натуральний, із куркуми. Підступні ж виробники ці позначки спритно ховають. Замість Е-маркування зазначають назви сульфатів і солей, які недосвідчений покупець може сплутати із натуральними компонентами.

Підсилювачі смаку, подовжувачі терміну зберігання та згущувачі - саме ці домішки найчастіше зустрічалися в йогуртах, твердому та плавленому сирах та печиві. Із ковбасами складніше - в одному сорті копченої ми виявили одразу два шкідливих компоненти за його регулярного вживання можна підірвати власне здоров'я.
Проконтролювати кількість продуктів з Е-добавками, що ви з'їли, дуже важко. Але лікарі радять прискіпливо вивчати позначки перед покупкою товару, аби не зашкодити собі.