19:23, 05.08.2020

На вулиці Пашковського з'явився затишний двір

Гойдалки, каруселі, лавочки та альтанки. Усе це - про одне з ОСББ на вулиці Пашковського. Як вдалося обладнати своє подвір'я та осучаснити будинок?

поділитись:
На вулиці Пашковського з'явився затишний двір - фото 1

Зменшили витрати на електроенергію у сім разів, навчилися сортувати сміття, відремонтували дах, підвали, під'їзди та фасади своїх домівок.

Гойдалки, каруселі, лавочки та альтанки. Так виглядає подвір'я одного з ОСББ на вулиці Пашковського. Зараз це найулюбленіше місце дітлахів та бабусь, розповідає Софія.

"Тут і двором збираємося і з сусідами дружимо. Ось альтанку поставили - можна збиратися на свята, футбольне поле зробили - тут дітлахи можуть грати в футбол", - розповідає жінка.

Раніше тут була одна гірка і якась залізяка, згадує пані Валентина. Жінка живе тут з дитинства. Каже, осучаснили подвір'я після створення ОСББ. Разом люди з чотирьох будинків брали участь у різних проєктах та програмах. Вигравали та витрачали кошти на власний комфорт. Тож тепер пишаються результатом.

"Все нормально, ніяких проблем немає. Чистота, ви ж самі бачите: чистота, порядок. Що можемо самі підробляли", - каже Валентина.

Осучаснили і будинки, показує голова ОСББ. Замінили мережі, вікна, провели капремонти. Знайшли шляхи економії.

"У кожному під'їзді - датчики руху, ми вигравали в конкурсах, ставили і не витрачали гроші. На мій будинок раніше йшло 83 кіловата, зараз найбільше - 10 і 20 якщо хтось працює. У сім разів стало менше".

Додає, також разом сортують сміття.

"Це приносить нам свій прибуток, тому я вважаю це здорово".

Плідна праця, гарні результати та власна відповідальність за своє житло. Міський голова Вадим Бойченко наголосив, 50% в житлового фонду Маріуполя - вже в ОСББ. Далі ця цифра збільшуватиметься. Мер пообіцяв, підтримуватиме всіх охочих долучитися.

Маріупольці також спитали мера про нову систему водопостачання, подальший розвиток транспортної стратегії, реконструкцію набережних, бульварів та спусків. Вадим Бойченко наголосив: усі проєкти - завершить. Але для цього йому потрібна надійна команда.

"Одного міра недостатньо, у нього повинна бути команда. Хто ці люди? Так ось ті, хто працював зі мною на протязі 5 років. Ми будемо вибирати мера і будемо вибирати партію, яка буде мера підтримувати. Тому я, для того, щоб нікого не заплутати прийняв для себе рішення, що ця партія буде називатися моїм ім'ям. І називаю це Блок Вадима Бойченко. І збираю в цю компанію професійних управлінців, які будуть вести конкретні напрямки", - зазначив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Медицина, культура, освіта, житлово-комунальна сфера… Зі своєю командою Вадим Бойченко планує завершити чинну та побудувати подальшу стратегію розвитку Маріуполя.