12:30, 21 березня

Навчання і практика. Як студентам після закінчення ВИШу знайти роботу?

Упродовж навчання у виші кожен студент має пройти практику. В деяких закладах направляють на відпрацювання, а от десь треба самому шукати тимчасову роботу, ще й за фахом. Як її проходять молоді люди в інших країнах та як здобувають необхідні навички маріупольці у нашій рубриці #СтудЛайф.

поділитись:
Навчання і практика. Як студентам після закінчення ВИШу знайти роботу? - фото 1

Оксана здобуває освіту в Америці, у штаті Пенсильванія. Вивчає прикладну лінгвістику та академічне письмо. Паралельно проходить оплачувану практику в тому ж університеті - викладає для студентів. Сама дівчина з Івано-Франківська і до закордонного вишу вчилася у рідному місті.

«Та практика проходила буквально місяць чи два в школі. Я би не сказала, що вона дала мені страшенно колосальний старт у професію. Чесно кажучи, після тієї практики я думала, що я ніколи не буду викладати, після школи 11-го класу. Можливо, це було не моє, викладання саме в школі. Я спробувала тут викладати студентам і мені це більше сподобалося», - каже Оксана.

А ось Валерій з Чернігова. Нині чоловік аспірант з економіки в Мюнхенському університеті. До цього там же проходив практику - викладав економетрику. Каже, у Німеччині знайти місце для відпрацювання не складно. Адже виші укладають договір з підприємствами та фірмами.

Також закордонні університети допомагають своїм студентам не тільки з практикою, але й скласти якісне резюме та влаштуватися на роботу за фахом. Українські ж виші не дуже сприяють працевлаштуванню.
Проте у Приазовському Державному Технічному Університеті вже кілька років працює система дуальної освіти, за якою перспективних студентів направляють на стажування до підприємств Групи Метінвест. А на тих, хто себе позитивно зарекомендує - після закінчення вишу очікуватимуть гарантовані робочі місця.