14:35, 17.04.2021

Недобудови Маріуполі – зони ризику на мапі міста

Уже близько 30 років зі своїх вікон її бачать мешканці багатоповерхівок, її спостерігали вже декілька поколінь вихованців 31 школи та Палацу культури "Чайка", коли ходили на заняття. Будівлю почали зводити приблизно на початку 90-х років та - так і не закінчили.

поділитись:
Недобудови Маріуполі – зони ризику на мапі міста - фото 1

Що тут було раніше, кому зараз належить будівля та чи довго вона залишатиметься зоною ризику?

Уже понад 30 років значна частина території поблизу палацу культури Чайка у Приморському районі огороджена парканом. За ним - лише дерева та недобудована 5-типоверхівка. Проте на відміну від більшості таких об'єктів, залазити всередину мало хто наважується.

Проте перед парканом - зруйновані сходи та різноманітне сміття. За спогадами місцевих, так було не завжди. На ділянці, яка нині огороджена, містяни полюбляли відпочивати. Тут був навіть фонтан, у якому подобалося купатися дітям, та пам'ятний знак - величезний якір. А у будівлі нинішнього відділу кадрів порту була дитяча поліклініка. Проте на початку 90-х ділянку огородили та почали будівництво. Яке так і не завершили. Сам об'єкт - у державній власності. До березня 2019 року він належав філії "Дельта-Лоцман" держпідприємства "Адміністрація морських портів України". Проте за розпорядженням тодішнього голови облдержадміністрації Олександра Куця недобудову з прилеглою територію, у зв'язку з добровільною відмовою від права користування, передали до земель запасу державної власності.

«По данному объекту в рамках программы "Безпечне місто" были выделены средства на разработку ПСД, в 2019 году ПСД была разработана, она разрабатывалась для окончания строительства и позже использования его как административного здания», - розповіла директорка департаменту по роботі з активами Світлана Штенда.

За даними земельного кадастру, з квітня 2019 року ділянка належить військовій частині 1472, тобто Маріупольському загону морської охорони Держприкордонслужби України.

Нині доступ на територію обмежений, висять попереджувальні таблички, входи до самої недобудови забрані арматурою, сама територія - охайна, навіть гілля - обрізане. А недобудову планують реконструювати у адміністративну будівлю загону морської охорони - коли знайдуть гроші.