12:05, 17 березня

Нова шахрайська схема у кафе. Як не стати жертвою обману?

Працюють під прикриттям - видають себе за офіціантів, носять із собою два термінали для прийому оплати, і будь-якої миті готові обікрасти клієнта. Як вберегтися та розпізнати аферистів?

поділитись:
Нова шахрайська схема у кафе. Як не стати жертвою обману? - фото 1

Влаштовуються працювати офіціантами, та обкрадають клієнтів кав’ярень, які розраховуються картою. Киянка Анастасія стала жертвою такої афери.

«Офіціант виніс термінал, я провела карту - пише, що немає зв'язку з банком. Офіціант тоді каже: "Зараз винесу інший термінал", він виніс і в цей раз все пройшло успішно, я розрахувалася і з моєї картки почали списуватися різні суми», - розповідає жертва обману.

Спеціалісти пояснюють - насправді несправний пристрій непомітно краде дані з картки. А коли клієнт розраховується вдруге - псевдо-офіціанти підглядають пін-код.

Днями кіберполіція викрила таку аферу в одному з ресторанів Хмельницького. Так звані кардери збирали дані та виготовляли незаконні копії карток.
Щоб такого не сталося з вашими коштами - слід зробити кілька простих кроків.

«Поставте інтернет ліміт для зняття грошей. Пін-код ми ніколи не показуємо нікому - візьміть собі за правило прикрити рукою», - радить експерт із безпеки Руслан Болгов.

Додатково вбереже і нульовий ліміт на оплату картою в інтернеті. Навіть якщо аферисти виготовлять клон карти - без пароля та доступу до вашого інтернет банкінгу вкрасти гроші не зможуть.