11:30, 22 вересня

Чи безпечно у садочках та школах Маріуполя?

Сигналізація, тривожна кнопка, домофон чи охоронець із спецзасобами. Усе - заради безпеки у школах та садочках. Як працює це на практиці?

поділитись:
Чи безпечно у садочках та школах Маріуполя? - фото 1


У Києві, на територію школи, зайшов невідомий. Назвався фотографом та сказав, що нібито шукає моделей для зйомки. Чоловік обманом змусив роздягнутися малолітню дитину. Сталося все це у жіночому туалеті.

 

Проте до маріупольських закладів зайти не так просто, наголошує директорка школи №36 Руслана Карнаушенко. По-перше, на вході, всередині та по периметру встановлені камери спостереження. А оскільки тут навчається початкова ланка, працюють у закритому режимі. Батьки приводять та забирають дітей лише на подвір'ї. Двері - весь час зачинені. У сторонніх осіб, якщо їм необхідно зайти до школи, вимагатимуть документи та дозвіл на відвідування.

Якщо ж незнайомці поводяться агресивно, неадекватно, дивно або підозріло, то вахтер натискає "тривожну кнопку". Таких випадків було три, згадує директорка. Зокрема, до закладу намагався потрапити нетверезий чоловік.

«Протягом трьох хвилин до нас приїхала бригада швидкого реагування поліції, вони провели попереджувальну бесіду и проводили людину за територію школи».

Одна з найбільших у місті шкіл №10. Тут навчаються понад півтори тисячі учнів. Проте - шкільний паркан не зачиняють, адже повз територію постійно ходять місцеві. Були критичні випадки, коли на спортивному майданчику дорослі чіплялися до школярів, а на зауваження адміністрації не реагували. Тож, викликали поліцію. Озброєні правоохоронці приїхали за три хвилини, підкреслює директорка Наталя Зьома.

«У нас є тривожна кнопка, ми також обладнані відеокамерами за рахунок міського бюджету. Але наші батьки не стоять осторонь. В цьому році маємо можливість організувати охорону через Державну службу охорони Донецької області. Тому ми маємо два охоронця, які охороняють наших дітей. На вхід і вихід від сторонніх осіб».

У дитячих садочках - аналогічна система охорони. Як камери, так і сигналізація, показують фахівці. У телефоні є спеціальний додаток, де можна увімкнути чи вимкнути систему або подивитися, що відбувається у кімнатах.

«Датчики движения, вещь очень удобная. Все групповые помещения, коридоры, кабинеты и можно увидеть, где что среагировало. Если кто-то проник или произошло движение какое-то в детском саду, сигнал идет на мобильный телефон и пульт охраны, сразу же звонят. Пока идет звонок, охрана уже приезжает», - зазначає завідувачка садочка №159 Лілія Ворожбит.

У межах проєкту "Безпечна школа" в Маріуполі камерами відеоспостереження по периметру території та на вході обладнано 40 шкіл. В цьому році в цей проєкт зайшли 23 садочки.

Працівники закладів освіти зауважують, алгоритм роботи у критичних ситуаціях - відпрацьований. Крім того, регулярно проводять навчальну тривогу.