16:28, 12.04.2020

Програма медичних гарантій – що змінюється для пацієнтів?

Гемодіаліз, лікування інсульту та інфаркту, надання акушерської та неонатальної допомоги, онкологічне лікування. Програма медичних гарантій - це перелік послуг, які держава надає пацієнту безкоштовно.

поділитись:
Програма медичних гарантій – що змінюється для пацієнтів? - фото 1

 

«Нашою метою є значно підвищити рівень допомоги по хворобах, від яких найбільше страждають українці. Протягом наступних 3-5 років ми прагнемо значно знизити рівень смертності від інсультів і інфарктів, забезпечити кожну дитину, яка народилася передчасно, шансом на життя, надати кожній родині впевненість у безпечних пологах, підвищити рівень реального виявлення онкологічних захворювань», - каже очільниця Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан.

Відтепер пацієнти можуть самі обирати спеціаліста вузького напрямку та медичний заклад. Щоб отримати безкоштовні послуги - треба мати направлення від сімейного лікаря. Воно не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога та нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному та незалежно від наявності декларації.

«Ми не говоримо про те, що з 1 квітня все буде безкоштовно для всіх, навіть дороговартісне лікування. Такого не буде. Проте будуть дуже чіткі встановлені правила між лікарем і між пацієнтом. Тобто тепер приходячи у лікарню ми будемо знати, що для нас безоплатно, за що вже заплатила держава, а за що доведеться нам самим заплатити», - зазначила виконавча директорка Фонду "Пацієнти України" Інна Іваненко.

З 1 квітня понад півтори тисячі закладів спеціалізованої медичної допомоги почали надавати послуги пацієнтам за угодами про обслуговування. За послуги платитиме Національна служба здоров'я України. Відтепер лікарні, яких обиратимуть, зможуть збільшити своє фінансування.

«Реалізовується принцип - гроші йдуть за пацієнтом. Заклад отримує гроші за надані медичні послуги. Це народжує здорову конкуренцію серед закладів охорони здоров'я і ми сподіваємося, що ця конкуренція, вона породить якість медичних послуг в інтересах нашого пацієнта», - зазначив директор департаменту договірної роботи Національної служби здоров'я України Андрій Віленський.

На забезпечення цієї програми виділили понад 70 мільярдів гривень. Як це працюватиме у нашому місті - невідомо. У департаменті охорони здоров'я втілення другого етапу реформи у маріупольських медзакладах обіцяють прокоментувати наступного тижня.