18:00, 18 січня

Нові подробиці в справі про вбивство засновника Київського ринку

Нагадаємо, цими вихідними на околиці селища Сартана правоохоронець убив порушника. У поліції,  пояснюють, чоловік незаконно вирубував ліс, а після з'ясовування стосунків з копами, ледь не переїхав автівкою одного з них та намагався втекти. У родичів померлого - власна версія подій.

поділитись:
Нові подробиці в справі про вбивство засновника Київського ринку - фото 1

Товариш сина загиблого, Віталій, розповідає, у суботу він поїхав подивитися на полювання. Поблизу селища Сартана, в полі, його автівка застрягла. Тому викликав на допомогу свого друга. Той приїхав з товаришами на вантажівці, але витягти легківку не зміг. Тож у газель закинули декілька брусків дерева, аби вона стала ще важкішою.

«Тільки приїхали, вилітає, звідки не візьмись, 99-ка, перекриває дорогу газелі, вибігає міліціонер. Він почав там за документи, викликав слідчу групу, викликали два евакуатори і почали погрожувати. Я кажу, ні, не буде такого, є відео, я знімав особисто, як вони силу застосовували, машину хотіли затягнути, на яких підставах. Що? Як? Почали, що ми чорні лісоруби», - каже Віталій Матвієнко.

Сам же син загиблого, Антон, стверджує, мовляв правоохоронці були нетверезі, просили надати документи, хоча свої не показали. З собою паспорта не було, додає чоловік, тож зателефонував батькові та попросив привезти посвідчення. Коли той приїхав - конфлікт продовжився. І батько вирішив поїхати назад. Антон згадує, один з правоохоронців почав вимагати заглушити автівку. Але його батько відмовив. І - став виїжджати з поля. Поліціянти - відкрили вогонь.

«Каже йому стріляй. Він починає стріляти, перші три кулі летять в бік кабіни, дві останні - по колесах. Машина зупиняється, я зрозумів, що щось не так. Звідкись вискакувати, відкриваю двері, а батькові прострелили шию», - згадує Антон Мигоцький.

У правоохоронців - інша версія. За офіційним повідомленням, до них надійшов виклик, що "чорні лісоруби" вирізають дерева у посадці. Коли ті приїхали на місце, виявили у кузові "Газелі" свіжеспиляні бруски та пили. Тож, почали діяти за протоколом. На що батько одного з порушників провокував їх, а згодом, сів у машину, намагався збити поліцейського та втекти з місця подій. Також правоохоронці підкреслили, цю автівку і раніше бачили з незаконно добутою деревиною. А торік в жовтні вантажівка була арештована. Та суд повернув її власнику. Зараз газель знову вилучили, аби з'ясувати всі деталі.

«На наступний день вилучили ще одну бензопилу в тому ж самому місці, куди хлопці, які тим промислом займалися вирішили повернутися і забрати знаряддя вчинення злочину. Тому другу бензопилу забрали, деревину забрали, стружка на бензопилах є, тому порівняємо чи це та деревина, чи ні. Призначимо відповідну експертизу, а після висновку буде зроблена відповідна процесуальна дія», - розповів керівник Донецької обласної прокуратури Євген Білоусов.

У прокуратурі наголосили, досудове розслідування, за даним кримінального провадження, проведуть об'єктивно.

«Можу вас запевнити, ніяких привілей, співробітники поліції чи інші правоохоронні органи не матимуть. Є закон, він для всіх».

Головний поліцейський області додає: наразі опрацьовують обставини, опитують свідків та аналізують відео з боді-камери поліцейського. Поки поліцейських відсторонили від служби, залежно від кваліфікації порушення, їм може загрожувати позбавлення волі від 7 до 10 років.