20:40, 18.08.2020

Нові умови лікування дітей у Маріуполі

У неврологічному відділенні МТМО та дитячій поліклініці завершують капітальний ремонт. Утім обидва заклади вже приймають пацієнтів.

поділитись:
Нові умови лікування дітей у Маріуполі - фото 1

Центр первинної медико-санітарної допомоги №3. Дитяча поліклініка. У липні 2019 тут розпочався капітальний ремонт. Нині робочі демонтують покрівлю та утеплюють каркас.

У повному режимі заклад запрацює до 20 вересня. Утім сьогодні на перших поверхах вже приймають маленьких пацієнтів. Лікарі тепер у власних кабінетах.

«Він за нього відповідає, він тут працює, він може працювати тут з ранку і до вечора пізнього. Комп'ютери у кожного. Більш того, ми з нього ще і спитаємо - чому у вас черги, чому поламалися, ті ж стільці. Тобто ми можемо як дати, так і запитати», - розповідає головний лікар ЦПМСД №3 Олександр Лазаренко.

У кожному кабінеті обіцяють кондиціонер, а у коридорах - телевізори. Медики розповідають, умови покращилися, як для них, так і для пацієнтів.

«Батьки помічаю, вони дуже задоволені, що у нас покращилися умови, дітям подобається. Те, що стосується електронної системи - зараз у нас електронний запис, тепер легше батькам - вони записалися, прийшли на свій час», - каже медсестра Вікторія Почтарьова.

Крім того, у персоналу збільшилася й зарплатня, адже у закладі – 95% підписаних декларацій.

«Ми говоримо сьогодні про тристоронню відповідальність. Міська влада відповідає за створення ось таких умов, медицина - дати якісну, кваліфіковану, професійну допомогу. Завдання жителя - задекларувати свої відносини сьогодні з центром і, відповідно, ти приносиш гроші конкретного лікаря», - наголосив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

А з початку літа в МТМО запрацювало неврологічне відділення. Тут ремонт розпочався ще у 2018. Цього ж року завершили роботи та встановили професійний медичний підйомник, якого так не вистачало. Є у відділенні й апарат для електроенцефалографії, що дозволяє проаналізувати наявність і стан уражень головного мозку. Для дітей планують облаштувати спеціальну ігрову кімнату.

«Тут буде апарат для проблем зі спиною, тут будуть доріжки сенсорні, які розвивають моторику. Все це обладнання буде направлено на те, щоб розвивати рухову активність у дітей, які мають специфічні захворювання», - зазначила головна лікарка МТМО Наталія Сидоренко.

Також до закладу провели новий киснепровід.