20:15, 21.05.2020

За яких умов в Україні будуть працювати енергопідприємства?

На засіданні антикризового енергетичного штабу очільниця Мінекоенерго розповіла про варіанти домовленостей з іноземними інвесторами у зелену енергетику.

поділитись:
За яких умов в Україні будуть працювати енергопідприємства? - фото 1

Наразі обговорюють зменшення тарифів для сонячних станцій на 15-20%, вітрових – на 7,5 - 10. Також учасники перемовин мають вирішити, чи продовжить держава термін дії зеленого тарифу після тридцятого року. У меморандумі, який мають підписати днями, інвестори та урядовці домовилися: зазначать усі умови роботи зелених підприємств та алгоритм ліквідації боргів за зелену енергію, щоб назавжди вирішити питання розвитку відновлюваної енергетики.

«На виході вже меморандум. Я дуже сподіваюся, що на цьому тижні зможе уряд досягти компромісів і цей меморандум буде підписаний, як сьогодні це було заявлено. Необхідна дисципліна всім учасникам роботи на енергоринку. Необхідно виключити маніпуляції і Фактично виведення грошей з енергоринку», - зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
За яких умов в Україні будуть працювати енергопідприємства? - фото 17719

 

«Є ще моменти, які потрібно уточняти стосовно тих заборгованостей, які вже є. З нами ніхто не розраховується, проте у нас виникає обов'язку по податках. Гроші не отримали, але податки плати. Що стосується змін законодавства - там, я вважаю, що ми дуже близькі до того, що нас все влаштовувати», - зазначив генеральний директор Віндкрафт Карл Стурен.