17:45, 20.05.2020

Обережно, кліщі! Як уберегтися від комах?

Сезон кліщів вже почався. Ці маленькі істоти можуть стати збудниками небезпечних захворювань. Як захистити себе від укусів кліщів? І що робити, якщо вже виявили комаху на шкірі?

поділитись:
Обережно, кліщі! Як уберегтися від комах? - фото 1

У Донецькій області нашестя кліщів - повідомляють рятувальники. Їхні укуси можуть викликати у людини різні хвороби. Наприклад, іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельну лихоманку, повідомляє прес-служба ДСНС Донецької області.

Як убезпечити себе від укусу кліща?

- Для прогулянок на природі надягайте головний убір і світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла;

- Щоб легше було помітити кліщів, на прогулянці кожні 2 години оглядайте себе і своїх супутників. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям. Повторіть огляд вдома. Крім цього відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть і пропрасуйте його. Найчастіше, кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктатися не тільки під час перебування на природі, а й після, перейшовши з одягу на людину.

- Місце для привалів на природі звільніть від сухої трави, гілок в радіусі 20-25 м.
- Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби, найчастіше це - аерозолі, які відлякують кліщів.

Що робити, якщо кліщ присмоктався?

Обережно, кліщі! Як уберегтися від комах? - фото 17521

- Якщо ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого медпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: змастіть кліща олією (але не заливайте, щоб не задихнувся), повільно витягніть разом з хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

- Після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.

- Після видалення ретельно вимийте руки з милом, а кліща спаліть;

- Протягом двох тижнів щодня вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі зверніться до лікаря!