11:28, 23 вересня

Одинадцятикласникам додали іспитів

Наступного року випускники обов'язково складатимуть ЗНО ще й з математики - заявили у Центрі оцінювання якості освіти. Раніше учні могли обирати - чи потрібен їм екзамен з цього предмету.

поділитись:
Одинадцятикласникам додали іспитів - фото 1

Рахують, вимірюють та складають. Одинадцятикласники займаються математикою майже щодня. Зараз триває урок геометрії.

 

Про обов'язковий екзамен з алгебри та геометрії в кінці навчально року - учні знають. Про це їм у школі повідомили ще торік. Не бояться іспитів, бо вирішують завдання та розв'язують приклади не тільки на уроках, а й вдома.

«Я вважаю, що в мене достатній рівень. Я готуюсь вдома. Вирішую приклади різні. Я буду складати, я планувала ще до того, як математику зробили обов'язковим предметом», - каже випускниця Ангеліна Бугакова.

Тим, хто не планував здавати точні науки та недостатньо знає, школярі радять вже почати підготовку. Аби усі теми були зрозумілими, пані Олена на уроках використовує спеціальні підручники та демонструє приклади на мультимедійній дошці. Учителька каже, хвилюватися не варто, бо ще є час до іспитів.

«З кінця січня це є повторення, тобто ті, хто ще щось не вивчив або щось підзабув, то є час, майже семестр, повторити», - наголошує учителька математики Олена Рева.

Якщо на уроках запам'ятати все не вдається, можна займатися з репетитором. Вікторія приймає учнів у себе вдома. Каже, цього місяця попит на таке індивідуальне викладання збільшився. Але від занять з дітьми з низьким рівнем знань жінка відмовляється.

«Коли вже діти прийшли до школи і зрозуміли, що це все-таки обов'язковий предмет і кінець вересня - зараз просто пік. Зараз масово просяться на репетиторство. Я намагаюся 11 клас не брати, намагаюся брати дітей, які 8-9 клас. Ось у мене зараз дівчинка 11 клас, яку я взяла в 9-м. І я знаю, що я її підготую», - зазначає репетиторка Вікторія Пікуз.

За інформацією Центру оцінювання якості освіти, іспит з математики проведуть у формі ЗНО. Але при вступі результат з цієї дисципліни обов'язковий тільки для профільних спеціальностей. Щоправда оцінка може вплинути на загальний рейтинг абітурієнта при вступі до вишу.

«Для свідоцтва про повну загальну середню освіту все одно муситимуть складати державну підсумкову атестацію з математики. Однак для вступу результат з математики там буде не потрібний. Цей результат буде потрібний тим, хто вступає на відповідні спеціальності. Можете переглянути умови прийому до закладів вищої освіти», - розповіла заступниця директора Центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Окрім математики, наступного року випускники складатимуть ДПА з української мови та літератури, історії України або іноземної мови та ще один предмет на вибір. Усього чотири іспити, хоча раніше було три. Орієнтовні дати проведення — з 21 травня по 16 липня.