15:20, 05 березня

Паперові трудові книжки зникнуть

Таке рішення ухвалили нардепи. Записи про стаж зберігатимуться в єдиній електронній базі. За словами фахівців, завдяки такому нововведенню, пенсію можна буде оформити автоматично.

поділитись:
Паперові трудові книжки зникнуть - фото 1

Наразі в Україні впроваджують онлайн-версію документа. Зробити собі такий можна самостійно чи звернувшись до роботодавця.

«Відсканувати його трудову книжку, або документи про трудову діяльність, та надати через веб-портал за допомогою кваліфікованого електронного підпису страхувальника», - зазначила начальниця відділу ведення електронних реєстрів і підтримки інформаційно-аналітичних систем Наталя Мальцева.

Нововведення підтримали в парламенті та Кабміні. Електронні трудові впроваджуватимуть поступово.

«Протягом 5 років ці страхувальники або застраховані особи мають перейти на електронний вид трудової діяльності. Паперова книжка не скасовується, вона буде актуальна», - акцентувала Наталя Мальцева.

Доступ до відцифрованих документів буде на сайті Пенсійного фонду України. Кожен зможе перевірити свій страховий стаж і внески, що відраховувались із зарплати. Тобто зникне необхідність збирати купу документів і ходити по установах, аби оформити пенсію. Паперові книжки поки діятимуть. І кожен працівник, у разі необхідності, може затребувати власну "трудову" в роботодавця.