13:20, 19 вересня

Ошукані маріупольці поскаржилися на оконну фірму – гроші бере, а вікон немає

Спочатку - гроші. А потім, якщо дуже пощастить, - вікна. На гарячу лінію нашого телеканалу звернулася пенсіонерка. Розповіла, всі свої заощадження, які відкладала на чорний день, а це 20 тисяч гривень, віддала аферистам.

поділитись:
Ошукані маріупольці поскаржилися на оконну фірму – гроші бере, а вікон немає - фото 1

Замовила вікна на балкон понад три місяці тому, заплатила 20 тисяч гривень, проте й досі - результату немає, скаржиться пані Єлизавета. Говорить, заманили привабливими знижками та швидкою роботою.

«Пенсионерам, детям войны, 32 % скидки. Ну, думаю, зиму промерзла, было холодно после болезни. К внукам побоялась обращаться, они ж и так мне много сделали. Я и в больнице лежала, они мне помогали», - розповідає постраждала жінка.

Термін договору давно закінчився, проте ані склопакетів, ані робітників. Тож, онуки звернулися до фірми. Пан Вадим розповідає, там пообіцяли: вікна - готові. Незабаром - встановлять. Але - знову ошукали. Отже, чоловік зателефонував на віконний завод.

«Нам сказали, вместо нашего изделия - изготовлены балконные двери, хотя мы заказывали окна».

Тож, онук пані Єлизавети вирішив розірвати договір. Але його - проігнорували. Тоді він почав шукати засновників фірми.

«ФОП зарегистрирован на Соболеву Наталью Семеновну, которая проживает в городе Харькове. А все сотрудники якобы не трудоустроены в эту фирму. Соответственно, проконсультировавшись с юристом, нам сказали, что это мошенничество. Полиция не может ничего сделать, так как не установлен факт мошенничества».

Разом телефонуємо Наталі Соболєвій. Номер не обслуговується.
Ми вирішили особисто поспілкуватися із представниками фірми та поїхали за адресою, яка вказана в договорі. Там - відчинено, за столом сидить дівчина. Поруч із нею - клієнтка пані Ірина. Жінка пояснила, також прийшла дізнатися, коли їй встановлять вікна. Адже чекає майже місяць.

Щодо замовлення пана Вадима та його бабусі. Як з'ясувалося, у договорі геть невірні дані. Тому чоловік наполягає на поверненні коштів. Про що вже написав заяву до поліції. Аби отримати консультацію, співробітниця фірми комусь телефонує.

Відповіли, за 10 днів представник фірми вийде з самоізоляції. І тоді з ним треба вирішувати всі питання. Діалог тривав майже пів години. Та результату - жодного. Та поки дівчина тікає, до офісу приходять ще клієнти. У кожного - така ж ситуація. Пан Сергій чекає встановлення вікон вже четвертий місяць.

«Обещали бешеные скидки, поэтому так вышло. А так никогда и знаю эти истории, про фирмы-однодневки. Не знаю, как я вляпался. Когда писал заявление, была тут дочка пожилых людей. Мужчина лежал в больнице с инфарктом, после этих окон», - розповідає ошуканий клієнт.

Люди наголошують, таке трапляється не тільки у Маріуполі. Є постраждалі у Дніпрі, Харкові та Києві. Схема омани - одна.

Тиждень тому аналогічний матеріал ми знімали про іншу пенсіонерку. На своє вікно вона чекала протягом трьох місяців. І склопакет їй встановили тільки після нашого сюжету. А ось у сьогоднішніх історіях крапку ставити ще зарано.

Конструктивний діалог між героями нашого сюжету та представниками віконної фірми - не відбувся. Тож постраждалі клієнти звернуться до правоохоронців. Ми ж закликаємо: будьте обережні та уважні. Не довіряйте обіцянкам.